Android Auto 8.3 do pobrania. To kolejna porcja tajemnic

Android Auto 8.3 do pobrania. To kolejna porcja tajemnic

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
24.10.2022 19:40, aktualizacja: 24.10.2022 19:58

Android Auto 8.3 jest już dostępny dla kierowców. W najnowszych telefonach aktualizacja zostanie pobrana i zainstalowana automatycznie, w starszych - trzeba się nią zainteresować we własnym zakresie. Co zmieniło się w Androidzie Auto jak zwykle pozostaje jednak tajemnicą.

Android Auto 8.3 trafia już do pierwszych telefonów, ale jak zwykle nie wiadomo, co tak naprawdę nowego przynosi. Od wielu miesięcy kierowcy czekają na wdrożenie dzielonego interfejsu Coolwalk, jednak ten wciąż nie jest dostępny w samochodach, choć premierę zapowiadano na lato tego roku. Kiedy dojdzie to do skutku, będzie to historycznie druga tak wyraźna przebudowa interfejsu Androida Auto.

Z drugiej strony już teraz wiemy, że Coolwalk od strony programowej najpewniej jest częścią Androida Auto od dawna, a Google jedynie czeka na włączenie opcji po stronie serwera. Nie do końca wiadomo jednak, dlaczego cały proces zajmuje tak długo, zwłaszcza, że nowy interfejs zapowiedziano jeszcze w pierwszej połowie roku.

Android Auto 8.3 w praktyce jest więc najpewniej kolejną paczką poprawek "od kuchni" i następnym krokiem przybliżającym kierowców do dzielonego interfejsu. Przypomnijmy - chodzi o jednoczesne wyświetlanie mapy, odtwarzacza i powiadomień na ekranie o dowolnych proporcjach w samochodzie. Obecnie jest to możliwe tylko w przypadku Androida Auto uruchomionego na ekranach ultraszerokich.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)