Android Auto i błąd połączenia. Google robi drugie podejście

Yanosik w Android Auto
Yanosik w Android Auto
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

15.09.2022 13:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Android Auto nie działa bezbłędnie, ale znowu jest szansa, by się to zmieniło. Ponownie na świeczniku jest usterka polegająca na rozłączaniu się systemu z samochodem, na co niedawno po raz kolejny zwracano uwagę na oficjalnym forum. Mimo wydania niedawno łatki, Android Auto wciąż ma z tym problem.

Teraz, jak podaje autoevolution, usterka Androida Auto ponownie została odnotowana przez inżynierów Google'a i trafiła na tapet. Trudno wróżyć, ile potrwa naprawa i czy tym razem okaże się skuteczna, ale wiemy przynajmniej, że kierowcy nie są pozostawieni sami sobie i w niedalekiej przyszłości być może pojawi się rozwiązanie.

Przypomnijmy, chodzi o aktualny od miesiąca problem z rozłączaniem się Androida Auto lub wręcz brakiem możliwości połączenia z samochodem. Usterka z pewnością nie dotyczy każdego, ale nie ulega wątpliwości, że istnieją kombinacje smartfon-samochód, które są bardziej problematyczne od innych. Kierowcy zwracają przy tym uwagę, że sprawdzili już jakość przewodu USB (co ma znaczenie) i ewentualna zmiana nie przyniosła rezultatu.

Usterka Androida Auto ma więc bez wątpienia swoje źródło w samej aplikacji. Co ciekawe, w niektórych przypadkach ta nadal nie chce się zaktualizować do wersji nowszej od 7.8. To dziwne, zwłaszcza, że obecnie najnowsze wydanie to już Android Auto 8.1. Kolejna wersja pojawi się na rynku zapewne w październiku i niewykluczone, że będzie już zawierać poprawki usuwające opisywane błędy.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)