Android Auto 8.7 do pobrania. Trwa wdrażanie interfejsu Coolwalk

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

23.01.2023 13:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Android Auto 8.7 jest już dostępny dla kierowców, a w tle nadal trwa wdrażanie interfejsu Coolwalk w kolejnych samochodach. Google jak zwykle nie dzieli się wprost informacjami o zmianach w danej aktualizacji Androida Auto. Faktyczną listę nowości muszą więc odkryć sami kierowcy na dniach.

Android Auto 8.7 to pierwsza tego typu aktualizacja systemu w tym roku. Dla wielu kierowców może się wiązać z nadzieją wdrożenia wyczekiwanego, dzielonego interfejsu Coolwalk, ale w praktyce wszystko wskazuje na to, że jest to nowość włączana po stronie serwera i może się pojawić nawet we wcześniejszym wydaniu Androida Auto. Wydanie 8.7 może natomiast oznaczać między innymi rozwiązanie bieżących błędów.

Inna możliwość to wdrożenie nowego paska postępu w aplikacjach muzycznych w Androidzie Auto. Na ekrany samochodów ma bowiem trafić nieco odświeżony interfejs odtwarzacza, w którym pierścieniowy pasek postępu w piosenkach zostanie zamieniony na poziomy pasek przewijania. Dzięki temu użytkownicy Androida Auto zyskają opcję swobodnego przesuwania punktu odtwarzania, co w dotychczasowym interfejsie po prostu nie było możliwe.

Nowy pasek postępu utworów w Androidzie Auto
Nowy pasek postępu utworów w Androidzie Auto© reddit | Stark-23

Android Auto 8.7 trafia już do pierwszych kierowców, a zniecierpliwieni mogą we własnym zakresie zainstalować plik APK. Warto pamiętać, że automatyczna aktualizacja Androida Auto w telefonach jest w praktyce realizowana w dużym oknie czasowym i może się okazać, że trzeba będzie zaczekać jeszcze kilka dni, jak nie tygodni, nim nowa wersja trafi do telefonu. Coolwalk natomiast może się pojawić na ekranie samochodu niezależnie od aktualizacji wydania Androida Auto w telefonie.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Jesteś świadkiem próby oszustwa?Poinformuj nas o tym zdarzeniu!

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)