Android Auto pozwoli zmienić stronę wyświetlania mapy

Android Auto pozwoli zmienić stronę wyświetlania mapy

Android Auto i interfejs Coolwalk
Android Auto i interfejs Coolwalk
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
06.03.2023 15:17

Android Auto lada moment pozwoli kierowcom wybrać, po której stronie ekranu wolą widzieć nawigację. Chodzi o rozszerzenie możliwości interfejsu Coolwalk, który gości w coraz większej liczbie samochodów. Domyślnie nawigacja GPS wyświetlana jest po lewej stronie typowego ekranu 16:9.

System Android Auto powinien niebawem zaoferować użytkownikom możliwość wyboru, po której stronie ekranu wolą widzieć nawigację, a po której obszar powiadomień i multimediów - wynika z publikacji serwisu 9to5Google. Zmianę dostrzeżono w Androidzie Auto 9.0 (tutaj w testowej wersji Beta), który dopiero zaczyna trafiać do pierwszych użytkowników. W praktyce chodzi o opcję pozwalającą dostosować interfejs Coolwalk do własnych potrzeb.

Coolwalk w Androidzie Auto to dzielony interfejs, który jest dostępny niezależnie od proporcji wyświetlacza w samochodzie. System sam proponuje najkorzystniejszy podział ekranu tak, by kierowca widział jednocześnie mapę oraz dodatkowy obszar - tutaj widać m.in. informacje z systemu głośnomówiącego czy odtwarzacz multimediów.

Pozycja nawigacji i multimediów w Androidzie Auto
Pozycja nawigacji i multimediów w Androidzie Auto© 9to5Google

Jak pokazywaliśmy w przeglądzie interfejsu Coolwalk w Androidzie Auto, manipulując ustawieniami systemu można doprowadzić do wyświetlenia podziału "na odwrót". Lada moment będzie to można zrealizować prościej i bez wpływu na inne elementy, takie jak zegar czy informacje o zasięgu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Korzystający z najnowszego wydania Androida Auto widzą już bowiem nową opcję dostępną z poziomu ustawień na ekranie w samochodzie (nie jest to takie oczywiste), która pozwala zamienić miejscami mapę z obszarem powiadomień. Pozwala to dostosować widok do własnych preferencji bez równoległego modyfikowania zawartości dolnego paska nawigacyjnego, do czego prowadzi zastępcza metoda polegająca na zmianie ustawień co do prawo- lub lewostronnego ruchu na drodze.

Dwie wersje interfejsu Androida Auto
Dwie wersje interfejsu Androida Auto© 9to5Google

Przypominamy z tego miejsca, że dzielony interfejs Coolwalk pojawia się w Androidzie Auto niezależnie od wersji oprogramowania. Nowy interfejs jest włączany transzami po stronie serwera i w praktyce trudno stwierdzić, kiedy pojawi się w danym telefonie, a co za tym idzie - samochodzie użytkownika.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Jesteś świadkiem próby oszustwa?Poinformuj nas o tym zdarzeniu!

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)