Android Auto: zaskakujące rozwiązanie problemu z Asystentem Google

Android Auto: zaskakujące rozwiązanie problemu z Asystentem Google

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
15.06.2023 13:15

Android Auto może sprawiać problemy z obsługą głosowego dyktowania poleceń. Warto wiedzieć, że kłopoty te nie wynikają bezpośrednio z samego Androida Auto, ale z problematycznej integracji z Asystentem Google. Rozwiązaniem może się więc okazać aktualizacja innej aplikacji, tak jak w tym przypadku.

Serwis autoevolution zwraca uwagę na problemy kierowców używających Androida Auto, którzy od miesięcy skarżą się na kłopotliwe działanie funkcji rozpoznawania mowy. To istotny problem, zwłaszcza że system zaprojektowano w taki sposób, by podczas jazdy obsługiwać go przede wszystkim z wykorzystaniem poleceń głosowych i Asystena Google. Android Auto czasem myli polecenia lub ich nie rozpoznaje, a to uniemożliwia włączanie konkretnych piosenek, programowanie nawigacji czy inicjowanie połączeń.

Okazuje się jednak, że rozwiązaniem może być aktualizacja aplikacji Google. Android Auto wykorzystuje bowiem Asystenta Google, który w praktyce aktualizowany jest właśnie z aplikacją Google. To jej poprawki wpływają więc bezpośrednio na działanie obsługi głosowej w samochodzie, a nie sama wersja Androida Auto, który aktualizowany jest automatycznie w smartfonach z Androidem 10 i nowszym.

Kierowcy doświadczający problemów z rozpoznawaniem mowy w Androidzie Auto powinni więc sprawdzić, czy mogą zaktualizować aplikację Googlesklepie Google Play pamiętając, że nowe wersje często nie są dostępne dla wszystkich w tym samym momencie. W praktyce może minąć kilka dni, nim nowe wydanie aplikacji będzie widoczne dla wszystkich użytkowników Google Play. Alternatywą jest ręczna instalacja nowej wersji bezpośrednio z pliku APK.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Niezależnie od formy instalacji, wszystko wskazuje na to, że świeże wydanie aplikacji Google może usunąć problemy z rozpoznawaniem mowy w Androidzie Auto. Serwis autoevolution pisze o wydaniu 14.24.9 sugerując jednak, że dowolna wersja z czerwca powinna przyczynić się do rozwiązania usterek z głosem. Kierowcy nie mają nic do stracenia - jeśli rozpoznawanie mowy w samochodzie jest w ich przypadku problemem, warto zajrzeć do Google Play i sprawdzić aktualizacje.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)