Android Auto ma problem: Asystent nie rozumie wszystkiego

Android Auto ma problem: Asystent nie rozumie wszystkiego

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
16.07.2023 15:33

Android Auto w niektórych samochodach sprawia problemy z obsługą głosową z wykorzystaniem Asystenta Google. Okazuje się, że w niektórych przypadkach system potrafi zinterpretować tylko część poleceń, co prowadzi do "nieporozumień" i problematycznej obsługi.

Android Auto znany jest z problematycznej pracy u wybranych kierowców i jak zwraca uwagę serwis autoevolution, odnotowano kolejny przypadek podobnego problemu. Okazuje się, że niektórzy użytkownicy skarżą się na wybiórcze rozumienie poleceń głosowych przez system, które w praktyce są obsługiwane przez Asystenta Google - element aplikacji Google, którą aktualizuje się odrębnie.

Jak ustalono, problem dotyczy modułu zestawu głośnomówiącego i nawiązywania połączenia z dowolnym kontaktem z książki adresowej. Użytkownicy Androida Auto zauważyli, że kiedy wypowiedzą pełną komendę rozpoczynającą połączenie wraz z podaniem imienia osoby, system wpada w nieuzasadnioną pętlę, w której Asystent Google dopytuje kierowcę, do kogo ma zadzwonić i nie rozumie, kiedy odpowiedź na to pytanie ponownie padnie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Co interesujące, polecenie głosowe zostanie dobrze zrozumiane, jeśli kierowca zacznie od "Zadzwoń" i poczeka, by Asystent Google zapytał go do kogo chce dzwonić. Wówczas odpowiedź jest dobrze rozumiana, a połączenie nawiązywane. Ewidentnie problemem jest zatem rozumienie pierwszej komendy, jeśli padnie od razu nazwa kontaktu. Na tę chwilę trudno powiedzieć, kiedy pojawi się rozwiązanie tego problemu i należy rzecz jasna zakładać, że usterka dotyczy tylko "wybrańców" - jak zawsze w przypadku problemów Androida Auto i różnych kombinacji smartfon-samochód.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)