Android Auto nie działa w niektórych smartfonach Xiaomi

Android Auto nie działa w niektórych smartfonach Xiaomi

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © Getty Images
Oskar Ziomek
03.12.2022 13:40, aktualizacja: 04.12.2022 11:55

Android Auto, mimo coraz częściej wydawanych aktualizacji, nie działa w części smartfonów Xiaomi. Jak wynika z wątku na oficjalnym forum Google'a, niektórzy mają problem od września, a rzecz zdaje się dotyczyć tylko tych telefonów, w których zainstalowano MIUI 13.

Na szczegóły problemu zwrócił uwagę serwis autoevolution. Okazuje się, że przynajmniej od września część użytkowników smartfonów Xiaomi ma problem z działaniem Androida Auto. Po zaktualizowaniu oprogramowania do MIUI 13, Android Auto po prostu nie chce się włączać i nie pomagają tu kombinacje z przewodem USB czy czyszczeniem pamięci podręcznej.

Okazuje się, że problem Androida Auto w smartfonach Xiaomi może być złożony. Zespołowi programistów oprogramowania do samochodów nie udało się odtworzyć usterki, a z udostępnionych informacji wynika, że obecnie Google porozumiewa się z Xiaomi, by rozwiązać problem. Dotychczasowa analiza wskazuje bowiem, że to nie aplikacja Androida Auto jest w tym przypadku problemem.

Na tę chwilę trudno powiedzieć, kiedy problem zostanie rozwiązany. Z jednej strony jest badany już od września, ale z drugiej rozwiązanie usterki występującej tylko u niewielkiej części użytkowników może być trudne (nie można bowiem wykluczyć występowania problemu tylko w niektórych kombinacjach telefon-samochód). By to zweryfikować, potrzebne są raporty o błędach. O te już niegdyś wyraźnie prosił zespół Androida Auto, gdy proszono o usunięcie innego błędu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wszystko to nie zmienia faktu, że niektórzy użytkownicy smartfonów Xiaomi prawdopodobnie nie mogą teraz wcale korzystać z Androida Auto w samochodach. Nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności, równolegle trwa właśnie stopniowe udostępnianie nowego interfejsu Coolwalk użytkownikom, co Google zapowiadał jeszcze w maju, a potem z dużym opóźnieniem zdecydował się wprowadzić do Androida Auto.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)