Android Auto 9.2 do pobrania. Coolwalk nadal nie u wszystkich

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © GettyImages | David Paul Morris
Oskar Ziomek

27.03.2023 15:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Android Auto 9.2 jest już dostępny dla kierowców. Co ciekawe, nadal nie wszyscy widzą w swoich samochodach interfejs Coolwalk. Przypominamy, że ten jest włączany niezależnie od wersji Androida Auto, bo jest to zmiana aktywowana po stronie serwera i tu może pomóc tylko cierpliwość.

Kierowcy mogą już pobierać Androida Auto 9.2, który ponownie wnosi do samochodów głównie tajemnicze poprawki "pod maską". Google konsekwentnie nie chwali się bowiem tym, co zmieniono w danym wydaniu, a odkrywanie nowości w Androidzie Auto to zajęcie dla samych użytkowników. Serwis autoevolution zwraca tymczasem uwagę, że nadal trwa wdrażanie dzielonego interfejsu Coolwalk, który wciąż nie trafił do wszystkich smartfonów, a w konsekwencji samochodów z systemem Android Auto.

Tutaj warto podkreślić i przypomnieć, że Coolwalk to zmiana interfejsu Androida Auto włączana po stronie serwera. W praktyce oznacza to, że nowy wygląd może się pojawić w samochodzie niezależnie od numeru wersji aplikacji w telefonie i w zasadzie w dowolnym momencie. W moim telefonie Coolwalk został aktywowany jeszcze w chwili, kiedy działał w nim Android Auto 8.6 - wersja sprzed dobrych kilku miesięcy.

W Androidzie Auto, poza podziałem głównego menu, równolegle zmienia się także ekran odtwarzania, którego wzornictwo jest wspólne dla wszystkich odtwarzaczy muzycznych w systemie. Po modyfikacji użytkownik może swobodnie przewijać utwory w Androidzie Auto dzięki poziomemu suwakowi. Wcześniej postęp odtwarzania piosenki czy podcastu był syganlizowany zapełniającym się pierścieniem wokół przycisku odtwarzania/pauzy.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)