Android Auto 9.2 do pobrania. Coolwalk nadal nie u wszystkich

Android Auto 9.2 do pobrania. Coolwalk nadal nie u wszystkich

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © GettyImages | David Paul Morris
Oskar Ziomek
27.03.2023 15:24

Android Auto 9.2 jest już dostępny dla kierowców. Co ciekawe, nadal nie wszyscy widzą w swoich samochodach interfejs Coolwalk. Przypominamy, że ten jest włączany niezależnie od wersji Androida Auto, bo jest to zmiana aktywowana po stronie serwera i tu może pomóc tylko cierpliwość.

Kierowcy mogą już pobierać Androida Auto 9.2, który ponownie wnosi do samochodów głównie tajemnicze poprawki "pod maską". Google konsekwentnie nie chwali się bowiem tym, co zmieniono w danym wydaniu, a odkrywanie nowości w Androidzie Auto to zajęcie dla samych użytkowników. Serwis autoevolution zwraca tymczasem uwagę, że nadal trwa wdrażanie dzielonego interfejsu Coolwalk, który wciąż nie trafił do wszystkich smartfonów, a w konsekwencji samochodów z systemem Android Auto.

Tutaj warto podkreślić i przypomnieć, że Coolwalk to zmiana interfejsu Androida Auto włączana po stronie serwera. W praktyce oznacza to, że nowy wygląd może się pojawić w samochodzie niezależnie od numeru wersji aplikacji w telefonie i w zasadzie w dowolnym momencie. W moim telefonie Coolwalk został aktywowany jeszcze w chwili, kiedy działał w nim Android Auto 8.6 - wersja sprzed dobrych kilku miesięcy.

W Androidzie Auto, poza podziałem głównego menu, równolegle zmienia się także ekran odtwarzania, którego wzornictwo jest wspólne dla wszystkich odtwarzaczy muzycznych w systemie. Po modyfikacji użytkownik może swobodnie przewijać utwory w Androidzie Auto dzięki poziomemu suwakowi. Wcześniej postęp odtwarzania piosenki czy podcastu był syganlizowany zapełniającym się pierścieniem wokół przycisku odtwarzania/pauzy.

Czy warto kupić kieszonkową klawiaturę Targus Folding Ergonomic Bluetooth Keyboard?

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)