Android Auto: interfejs Coolwalk czasem "gubi" widżet pogody

Android Auto: interfejs Coolwalk czasem "gubi" widżet pogody

Android Auto w samochodzie
Android Auto w samochodzie
Źródło zdjęć: © Google, YouTube
Oskar Ziomek
04.02.2023 14:03

Android Auto od kilku miesięcy zyskuje interfejs Coolwalk w kolejnych samochodach. Kierowcy zwracają jednak uwagę nie tylko na niskie tempo aktualizacji. Jak podają, nowy interfejs to także brak widżetu z informacjami o pogodzie - co ciekawe tylko w niektórych przypadkach.

Serwis autoevolution zwraca uwagę na ciekawy problem braku informacji o pogodzieAndroidzie Auto po uzyskaniu aktualizacji interfejsu. Coolwalk wprowadza dzielony wygląd głównego ekranu, co pozwala na jednoczesne wyświetlanie nawigacji, odtwarzacza muzyki i powiadomień, ale jak się okazuje, informacje o pogodzie pojawiają się tu tylko w przypadku "pionowych" wyświetlaczy.

Dla kierowców to spora niedogodność - o widoczność informacji o pogodzie walczyli już wiele miesięcy temu, gdy podobne problemy pojawiały się w związku z niewielkim wskaźnikiem temperatury zewnętrznej na pasku nawigacyjnym Androida Auto. Wszystko wskazuje na to, że w Androidzie Auto z interfejsem Coolwalk pojawił się błąd, w wyniku którego informacje o pogodzie znikają z ekranu w samochodzie, jeśli jest "poziomy".

Nie da się ukryć, że to spore niedociągnięcie, zważywszy że istotą nowego interfejsu Androida Auto miała być możliwość swobodnej adaptacji do wyświetlaczy w samochodach mających dzisiaj przeróżne proporcje boków. Co ciekawe, na tę chwilę nie ma oficjalnego potwierdzenia, czy takie zachowanie interfejsu jest zamierzone, ale jednocześnie trudno sobie wyobrazić, by Google celowo ograniczał dostępność części widżetów ekranu głównego zależnie od proporcji boków ekranu w samochodzie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Problem może jednak zostać zaskakaująco szybko rozwiązany, o ile Google zbierze odpowiednie informacje od kierowców w tym zakresie. Ostatnio Android Auto jest bowiem częściej aktualizowany i na kolejne wydania nie trzeba już czekać ponad miesiąc. Niezmienna pozostaje jednak tajemniczość producenta w zakresie wprowadzanych zmian, toteż obecność ewentualnej poprawki opisywanego problemu z widżetem pogody i tak będą musieli odkryć sami kierowcy. Na tę chwilę najnowsze wydanie to Android Auto 8.8.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Jesteś świadkiem próby oszustwa?Poinformuj nas o tym zdarzeniu!

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)