Android Auto trafia do BMW. Zadziała w samochodach z systemem iDrive 7.0

Android Auto trafia do BMW. Zadziała w samochodach z systemem iDrive 7.0

Android Auto w końcu trafia do BMW, fot. materiały prasowe
Android Auto w końcu trafia do BMW, fot. materiały prasowe
Oskar Ziomek
29.05.2020 11:14

Klienci BMW, po wielu latach oczekiwania, będą mogli wreszcie korzystać z Androida Auto w swoich samochodach. Dotychczas w BMW działał jedynie konkurencyjny Apple CarPlay, co siłą rzeczy wymagało od kierowców korzystania z iPhone'ów. Teraz Android Auto będzie działał w pojazdach, które są wyposażone w system iDrive 7.0, a całość właśnie zadebiutowała wraz z nowym BMW Serii 5.

Co istotne, producent zdecydował się od razu na implementację chyba wszystkich istotnych dodatków z tym związanych. Z Androida Auto można więc będzie korzystać bezprzewodowo, a informacje z systemu pojawią się nie tylko na środkowym ekranie infotainment – trafią także na cyfrowy panel wskaźników przed kierowcą, a nawet wyświetlacz head-up. Oczywiście w BMW nadal będzie można także korzystać z Apple CarPlay w parze z iPhone'ami.

Android Auto na ekranie w BMW, fot. materiały prasowe.
Android Auto na ekranie w BMW, fot. materiały prasowe.

Chociaż Android Auto cieszy się sporą popularnością wśród kierowców, w ostatnim czasie działa wyjątkowo kapryśnie. Pojedyncze problemy były co prawda zgłaszane od zawsze, ale od kilku miesięcy skala jest inna, a kłopoty dotyczą nawet podstawowych funkcji, takich jak obsługa głosowa. Twórcy systemu zdążyli już nawet kilka razy przypomnieć użytkownikom, że do sprawnego naprawiania usterek potrzebne są im dobrze przygotowane raporty o błędach, których podobno ciągle brakuje.

Decydując się na korzystanie z Androida Auto trzeba mieć na uwadze, że system nie jest póki co otwarty na nawigacje od zewnętrznych twórców. W praktyce oznacza to konieczność korzystania z Map Google (od niedawna bez lubianego, polskiego lektora) lub nawigacji Waze. Konkurencyjny system Apple'a oferuje dużo więcej. Tutaj nie ma problemu z korzystaniem z programów stworzonych przez firmy trzecie, w tym TomToma, AutoMapę, Sygic czy Yanosika.

Aplikację Android Auto oraz Android Auto for phone screens (dla użytkowników Androida 10) można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)