Apple zablokowało aktualizacje Telegrama na całym świecie, nie tylko w Rosji

Apple zablokowało aktualizacje Telegrama na całym świecie, nie tylko w Rosji

Apple zablokowało aktualizacje Telegrama na całym świecie, nie tylko w Rosji
01.06.2018 18:36

Komunikator chętnie wybierany przez osoby ceniące prywatność, które nie chcą używać Facebook Messengera, ma problemy na platformie Apple. Jak informuje twórca Telegrama, firma z Cupertino przestała zatwierdzać aktualizacje aplikacji na całym świecie.

Pavel Durov, prezes Telegrama, wskazuje, że brak wydawania aktualizacji na iOS-a pokrywa się z blokadą komunikatora nałożoną przez rząd rosyjski. Oznacza to, że od ponad półtora miesiąca użytkownicy iUrządzeń nie otrzymali nowej wersji komunikatora. Nie tylko w Rosji, ale także w pozostałych krajach. Firma Apple nie ustosunkowała się do podejrzeń, nie podając przyczyny nałożonej blokady, więc Durov postanowił opublikować informację.

Twórca Telegrama dodaje, że brak możliwości wdrożenia ostatniej aktualizacji, nie pozwoliło dostosować się do nowych przepisów Unii Europejskiej dotyczących prywatności. Co więcej, niektóre funkcje mogą nie działać poprawnie w iOS 11.4. Warto podkreślić, że problem rozwiązuje nowa wersja komunikatora, ale jak już wspomnieliśmy, nie może zostać wydana dla użytkowników iPhone’ów.

Apple stopped approving Telegram for iOS updates globally 1,5 months ago after Russia ordered a block on Telegram. More here – https://t.co/yarcIrV2Bh

— Pavel Durov (@durov) 31 maja 2018Pavel Durov zarzuca Apple, że firma nie stanęła po jego stronie. Władze rosyjskie zakazały bowiem używania Telegrama na terenie kraju, po tym jak odmówiono im wydania kluczy szyfrujących rozmowy użytkowników. Durov dodaje, że trwają obecnie prace nad rozwiązaniem sytuacji i o ewentualnych postępach będzie informował na bieżąco. Niestety, to nie pierwsze problemy Telegrama z Apple.

Aktualizacje to także wprowadzanie nowych funkcji, łatek bezpieczeństwa i usuwanie wcześniej zgłoszonych błędów. Obecnie użytkownicy Telegrama na iOS są od tego odcięci. Apple wielokrotnie podkreślało, że ceni prywatność swoich użytkowników, ale najwyraźniej dotyczy to tylko własnych usług, a nie oprogramowania firm trzecich.

Komunikator Telegram dostępny jest oczywiście na iOS-a (ostatnia aktualizacja 2 miesiące temu) i na Androida (ostatnia aktualizacja z 26 maja).

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (72)