ArtRage 5 – malowanie jak na papierze z lepszymi ołówkami lub własnymi pędzlami

ArtRage 5 – malowanie jak na papierze z lepszymi ołówkami lub własnymi pędzlami

08.02.2017 11:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

ArtRage, niedrogi program do malowania „naturalnymi” narzędziami na komputerze, został wydany w wersji 5. Program jest może niepozorny, ale z czasem jego możliwości urosły na tyle, że nawet profesjonaliści będą zadowoleni. W tym wydaniu na pierwszym planie są nowe cyfrowe ołówki.

ArtRage 5 jest programem o bardzo prostym interfejsie, ale ogromnych możliwościach. Można w nim malować na warstwach i korzystać z cyfrowych efektów, ale narzędzia zostały tak zaprojektowane, by jak najlepiej imitować prawdziwe farby, ołówki, kredki, akwarele czy tusz. Do dyspozycji mamy tu też narzędzia pomocnicze, jak malowanie symetryczne, widok miniatury, możliwość „podłożenia” obrazu pod papier i wiele innych.

Obraz

Lista nowości w wersji 5 programu jest długa. Warto wspomnieć przede wszystkim o czymś, czego brakuje nawet niektórym programom do grafiki rastrowej – efekty dla warstw (światła, cienie, wybrzuszenie, zniekształcenia). Pomocne przy rysowaniu będą zestawy perspektyw i prowadnice z szablonami, na przykład dla komiksów. Można też tworzyć własne pędzle i korzystać z nowego trybu interfejsu z dokowalnymi i pływającymi paletami, które można układać wedle upodobań. W końcu można też pracować z kilkoma dokumentami na raz i „zgasić światło” – wyłączyć interfejs całkowicie.

Obraz

Wprowadzone zostały poprawki związane z optymalizacją, dzięki czemu program powinien lepiej radzić sobie z dużymi plikami i przekształcać fragmenty, można też korzystać z nowej nawigacji i próbnika barw. Przede wszystkim jednak warto zwrócić uwagę na nowe ołówki i pastele. Efekty pracy są naprawdę imponujące, co możecie zobaczyć na przykładzie rysunku pustułki powyżej.

Obraz

[join]Świetną nowością jest też funkcja usuwania kolorów, którą można wykorzystać przy przenoszeniu skanowanych rysunków na cyfrowe płótno.

Removing Color From A Line Art (ArtRage 5)

ArtRage niezmiennie kosztuje 79 dolarów i jest dostępny dla Windowsa i macOS (wypróbować można niestety tylko wersję 4). Posiadacze licencji na ArtRage'a mogą go kupić ze zniżką. Warto sprawdzić też aplikacje mobilne.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (11)
Zobacz także