Chadder, czyli jak John McAfee wyobraża sobie bezpieczną komunikację dla młodych ludzi

Chadder, czyli jak John McAfee wyobraża sobie bezpieczną komunikację dla młodych ludzi

Chadder, czyli jak John McAfee wyobraża sobie bezpieczną komunikację dla młodych ludzi
06.05.2014 15:24

John McAfee, mimo swojego wieku, zdobytej na Intelu fortuny iupodobania do uroków życia (w szczególności młodych dziewcząt zAmeryki Środkowej), nie zamierza rezygnować z zajmowania siębranżą bezpieczeństwa. W marcu tego roku pokazał pierwszy produktswojej nowej firmy Future Tense Central – narzędzie doanalizowaniauprawnień aplikacji na Androida. Teraz reklamuje kolejną aplikacjęmobilną, tym razem służącą do bezpiecznej komunikacji.

Bezpiecznych komunikatorów na Androida jest już trochę, więcszanse na zdobycie rynku przez kolejnego pretendenta nie wyglądajązbyt różowo. Może właśnie dlatego zespół programistówdziałających pod nazwą Etransfr postawił na współpracę z firmąlubianego przez media Johna McAfee. Future Tense Central jestodpowiedzialne za marketing komunikatora, który otrzymał nazwęChadder – i promowany jest jako proste narzędzie do komunikacjidla młodych ludzi, którzy tak samo jak dorośli chcą cieszyć sięprywatnością (nawet jeśli dawno już oddali ją Facebookowi).

Chadder - Your Private Messaging Application

Od strony technicznej Chadder nie wyróżnia się jednak niczymspecjalnym. Programiści z Etransfr twierdzą, że sami nie są wstanie odczytać informacji wymienianych przez komunikator, gdyższyfrowanie i deszyfrowanie wiadomości (z wykorzystaniemkryptografii klucza publicznego) odbywa się tylko na urządzeniachkońcowych. Aplikacja korzysta jednak z utrzymywanych na centralnymserwerze list użytkowników, więc zapewne zainteresowani napastnicymogą się przynajmniej dowiedzieć, kto z kim przez Chadderarozmawiał.

Obraz

Pierwsze reakcje użytkowników są póki co wstrzemięźliwe.Aplikacja wygląda nieco obskurnie, i na pewno nie przytłacza liczbąoferowanych funkcjonalności. Niektórzy w komentarzach kwestionująwręcz przyjęty model bezpieczeństwa. Autorzy tłumaczą, że todopiero wersja beta, nie wiadomo jednak, czemu w tej publicznieudostępnionej becie nie znaleźliśmy funkcjiustawiania czasu wyświetlania wiadomości (z towarzyszącym jejzabezpieczeniem przed robieniem zrzutów ekranu) – która wedługzałożycielki Etransfr, Lexi Sprague powinna być w Chadderzedostępna.

Ciekawostką może być nietypowy zestaw platform, na którychChadder debiutuje. Nie ma na razie wersji na iOS-a, komunikatorpojawił się w wersjach na Androidai WindowsPhone.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)