Ciemny motyw na topie. Skorzystamy z niego w Dysku Google i Microsoft OneNote

Ciemny motyw na topie. Skorzystamy z niego w Dysku Google i Microsoft OneNote

Ciemny motyw na topie. Skorzystamy z niego w Dysku Google i Microsoft OneNote
Ciemny motyw na topie. Skorzystamy z niego w Dysku Google i Microsoft OneNote
11.04.2019 16:53

Coraz więcej aplikacji pozwala nam wybrać między jasnym i ciemnym interfejsem. Do listy możemy dopisać kolejne: Dysk Google i świetny notatnik Microsoftu – OneNote.

Dysk Google cały na czarno

Od połowy marca w aplikacji Dysk Google wprowadzany jest wygląd zgodny z wytycznymi Material Design, a aplikacja dla Androida powinna dostać nowy interfejs w czwartek lub piątek. Zmiany są bardzo istotne – nawigacja została przeniesiona na dół ekranu, a pliki ulubione, udostępnione nam i wszystkie dostępne na Dysku można przeglądać w kartach. Boczna „szuflada” wciąż jest dostępna, ale akcje zostały posortowane według częstotliwości używania. Google testuje również ciemny wygląd aplikacji, ale dostęp do niego mają tylko nieliczni użytkownicy, korzystający z Androida 9 Pie, którzy włączyli eksperymentalny tryb nocny w opcjach deweloperskich systemu.

Lista zmian w wersji 2.19 aplikacji wymienia także wygodniejsze skanowanie dokumentów. Zamiast interfejsu aparatu pamiętającego jeszcze Androida Ice Cream Sandwich będziemy mogli skorzystać z domyślnej aplikacji do robienia zdjęć, a poprawki wprowadzić później w aplikacji Dysku Google.

OneNote jak reszta Office'a

Pakiet biurowy Microsoft Office, którego częścią jest OneNote, już wprowadza ciemny motyw, można go włączyć w komunikatorze [url=]Microsoft Teams[/url], nie powinno więc dziwić, że OneNote także go dostanie. Na razie Microsoft potwierdził ciemną wersję OneNote dla Windowsa 10, ale jeśli włączymy go na komputerze, pojawi się także w aplikacjach mobilnych na Androidzie i iOS-ie.

ciemny motyw OneNote (aggiornamentilumia.it)
ciemny motyw OneNote (aggiornamentilumia.it)

OneNote dostanie nie tylko nową „skórkę”, ale także poprawioną nawigację. Pole, na którym dodajemy nowe notatki, na razie pozostanie białe, co jest zapewne podyktowane lepszą czytelnością. Na razie nie wiemy też, kiedy ciemny OneNote trafi do użytkowników – na razie jest testowany w Microsofcie.

Ciemnych aplikacji przybywa

Gdzie jeszcze skorzystamy z ciemnego motywu? Niebawem dostanie go WhatsApp, Slack, już teraz można go włączyć w Messengerze. Być może dostanie go także Gmail, na pewno iOS 13 i Android Q.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)