Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Wojciech Cybulski
24.03.2013 19:44, aktualizacja: 25.03.2013 00:41

Ten wstęp miał być o pogodzie ale nie mam już siły komentować ataku zimy i mrozów pod koniec marca, szczególnie że nie wygląda na to, by cokolwiek miało się w tej sprawie zmienić. Wobec powyższego przejdźmy w naszym podsumowaniu blogów do zagadnień softwarowych, które w skutek obciążenia procesora generują przyjemne ciepło ;-)

Na dobry początek proponujemy recenzję pakietu AVG Internet Security 2013, który oferuje między innymi ochronę przed wirusami, funkcję zapory sieciowej i kilka dodatkowych mechanizmów zabezpieczająco-ochronnych. Oczywiście jeżeli nie chcemy wydawać pieniędzy, możemy zdecydować się na program antywirusowy pochodzący przykładowo od Microsoftu - producent Windows oferuje dla swojego systemu darmowy Microsoft Security Essentials, który powinien bez problemu poradzić sobie ze wszystkimi typowymi szkodnikami. Jeżeli natomiast chcemy szyfrować dane zgromadzone na komputerze, przyda nam się aplikacja pokroju TrueCrypt - lukasamd przetestował wydajność TC oraz dwóch jego komercyjnych konkurentów. Sporo ostatnio mówi się o zamknięciu Google Readera - na jego wyłączeniu próbuje zyskać Feedly, GreatNews czy Nextgen Reader, jednak żadna aplikacja nie zastąpi w 100% oryginału. Warto zapoznać się także z wpisem o testowym wydaniu OX Text, czyli czymś na kształt uproszczonego OpenOffice Writer, który działa jako usługa webowa.

Przejdźmy do tematów sprzętowych, a konkretnie do ciekawego zestawienia uszkodzeń laptopów, które powstały w skutek naturalnego zużycia. Jeżeli zaś narzekacie na umierającą baterię w waszym laptopie od Apple, zapoznajcie się koniecznie z testem Movano - zamiennika dla oryginalnej baterii Macbooka. Majsterokowicze powinni zaś poczytać o kolejnych cudach, które można wyczarować na bazie Raspberry Pi, który ma naprawdę ogromne możliwości ;-) Oczywiście zamiast Raspberry Pi możemy użyć także w naszych eksperymentach także zwykłego laptopa, jak zrobił to przy stawianiu domowego serwera użytkownik marrrysin. W tym tygodniu zabrakło zaś solidnego testu smartfona - zamiast tego mamy dla Was zestawienie ciekawych aplikacji dla Androida oraz garść rozważań o systemie Windows Phone. A na deser test tabletu i to nie byle jakiego, bo Galaxy Note 10.1.

A co z pozostałymi tematami? Osoby lubujące się w zagadnieniach szpiegowskich mogą poczytać co nieco o popularnych technikach inwigilacji oraz dowiedzieć się, jak się przed nimi ustrzec. Można też dowiedzieć się, jak wygląda filtrowanie zasobów Sieci przez zwykłych administratorów. Mamy także wpis dla użytkowników Sieci, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej o pladze informacji o plikach cookies, która zalała jakiś czas temu Internet. Godny uwagi jest także felieton o uczciwości w internetowym biznesie. Jeżeli natomiast chcecie poznać podstawowe informacje o systemie binarnym, zachęcamy Was do lektury wartościowego wykładu autorstwa arlid. Użytkownikom Firefoksa może zaś przypaść do gustu dodatek Long URL Please, który zamienia krótkie linki na ich pełne wersje. Zaawansowani użytkownicy mogą zaś zapoznać się z wpisem o serwerze Nginx - część 1, część 2.

Na koniec polecamy Wam lekturę felietonu o przyzwyczajeniach, rozprawę na temat najnowszej odsłony SimCity i nadchodzących konsol nowej generacji oraz genialne zestawienie zabawnych płyt głównych ;-) Tradycyjnie odsyłamy Was także do kolejnego wpisu poświęconego sprzętowi Apple - tym razem macminik wziął na warsztat komputer stacjonarny Power Macintosh 6400. Zapraszamy do lektury!

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)