Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Wojciech Cybulski

24.06.2013 01:29, aktual.: 24.06.2013 14:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Lato w pełni, fala upałów przetacza się przez nasz kraj, czas więc podsumować kolejny tydzień na blogach dobrychprogramów — co ciekawego napisali nasi dzielni użytkownicy w ciągu ostatnich 7 dni?

Nasze podsumowanie rozpoczynamy od tematów mobilnych, a konkretnie od przeglądu pakietu biurowego Office Mobile od Microsoft przeznaczonego na platformę iOS. Skoro mowa o Office, polecamy Wam także ciekawe porównanie dwóch „dużych” pakietów od Microsoft — Office 365 i Office Web Apps oraz serię artykułów poświęconych pierwszej z omawianych usług - Office 365 (wpis 1, 2, 3, 4 i 5). Warto odnotować także tekst Daawida, który twierdzi, że Android 4.1 robi lepsze zdjęcia niż Android 4.2. Osoby preferujące system Google mogą też poczytać o procesie odblokowania bootloadera na przykładzie SE Xperia Arc S i wadach oraz zaletach innej słuchawki z robocikiem na pokładzie — Motorola Razr i. A jeżeli jesteście właścicielami Nokii N9, zapoznajcie się z zestawieniem przeglądarek internetowych dostępnych dla tego tego telefonu.

Z pozostałych tematów polecamy tekst o Linuksie, programowaniu w PHP, zarządzaniu inwentarzem sprzętu, serwerach i bazach danych oraz problemach ze Skype. Z testów konkretnych sprzętów godny uwagi wydaje się rzut okiem na dysk SSD firmy Transcend i ultrabook ASUS K56CB. Ostrzegamy Was także przed próbami oszustwa, które kończą się wyłudzeniem od nas 98 zł i polecamy Waszej uwadze kolejny tekst o inwigilacji w Sieci. A jeżeli korzystacie z Internet Explorera, być może zainteresujecie się informacjami o AdBlocku dla tej przeglądarki. Co zaś z miłośnikami blogowych felietonów? Z myślą o nich linkujemy do rozważań na temat trwałości informacji, które opublikował qdominik.

Na koniec polecamy wpis o starej i interesującej grze Cap'n Magneto oraz felieton poświęcony „magii” wydanych wiele lat temu gier. Tradycyjnie odsyłamy Was też do opisu sprzętu Apple - tym razem macminik wziął na warsztat stare PowerBooki z początku lat 90-tych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)