Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Strona głównaCzytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów
07.06.2015 14:14
Wojciech Cybulski
Wojciech Cybulski
350137459683714505

Kolejny tydzień za nami, czas więc podsumować najważniejsze blogowe wpisy ostatniego tygodnia. Jakie ciekawe teksty opublikowali nasi użytkownicy? O czym pisali?

bDUvfMxx

Zaczynamy świetnym tekstem o komputerze Amiga 3000 wyposażonym w 32-bitowy procesor - był to pierwszy model Amigi z tego typu CPU. Polecamy także relację użytkownika dziubin, który w małym pokoju stworzył sobie tanim kosztem kino z projektorem. Nasi blogerzy są bardzo kreatywni - Kaworu pochwalił się zbudowanym przez siebie dronem a SweetDreams postanowił wytłumaczyć, jak wgrać do routera soft rozszerzający jego możliwości - OpenWrt i Gargoyle. Fani tabletów z dołączaną klawiaturą powinni się zainteresować recenzję tabletu Samsung ATIV Smart PC XE500, który był intensywnie wykorzystywany przez ponad rok. A skoro przy urządzeniach przenośnych jesteśmy, polecamy Wam lekturę świetnego artykułu o procesorach niskonapięciowych do laptopów, inteligentnej opasce od Sony - model SmartBand Talk SWR30 i kolejnej odsłonie zestawienia z grami na Androida. A na czym grać w owe gry? Jeżeli nie zależy nam na posiadaniu telefonu rozpoznawalnej marki, możemy zdecydować się na chiński Ulefone Be Pro - za 140 dolarów otrzymujemy tutaj 64-bitowy, 4-rdzeniowy procesor, 2 GB pamięci RAM, 13 Mpix aparat i 5,5-calowy ekran IPS.

Samsung ATIV Smart PC XE500
Samsung ATIV Smart PC XE500

W drugiej części naszego podsumowania odsyłamy Was do testowych kompilacji Windows 10 - nowy system Microsoftu zbliża się do swojej premiery i trwają intensywne prace by go ukończyć na czas, czego dowodem jest kompilacja 10122 oraz 10125 i wydana niedawno 10130. Microsoft zwrócił także uwagę na OpenSSH i dołączył do społeczności tegoż rozwiązania. Przeczytajcie ku przestrodze o tym, do czego może doprowadzić zbyt duża temperatura procesora, obciążonego np grą w Wiedźmina 3. Fani starej odsłony przeglądarki Opera mogą zainteresować się projektem Vivaldi tworzonym przez założyciela Opery, Jóna S. von Tetzchnera. Na zakończenie polecamy wpis o IBM, który kupuje komputery Apple i o obsłudze Drupala z poziomu powłoki tekstowej. Zapraszamy do lektury!

Vivaldi - przeglądarka twórców Opery
Vivaldi - przeglądarka twórców Opery
Udostępnij:
bDUvfMyv