DaVinci Resolve 18 do pobrania. Chmura umożliwia zdalną współpracę

DaVinci Resolve 18 do pobrania. Chmura umożliwia zdalną współpracę

DaVinci Resolve
DaVinci Resolve
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
22.07.2022 11:54, aktualizacja: 22.07.2022 13:57

DaVinci Resolve 18 to kolejna duża aktualizacja popularnego programu do kompleksowej edycji filmów. Przy okazji tego wydania twórcy chwalą przede wszystkim nowy tryb synchronizacji projektów z chmurą. W efekcie można łatwo współpracować przy edycji projektu.

Opisywana chmura to Blackmagic Cloud, która umożliwia nie tylko dzielenie się plikami projektu na potrzeby pracy w różnych momentach, ale także równoległą pracę kilku osób nad tym samym projektem.

Nie jest to oczywiście jedyna nowość w DaVinci Resolve 18. Inna istotna zmiana to wdrożona obsługa układu Apple M1 Ultra, nowe efekty Resolve FX, akceleracja graficzna związana z Fusion i inne funkcje. O wszystkich można przeczytać w oficjalnym wpisie twórców.

DaVinci Resolve - jak zacząć edycję filmów?

DaVinci Resolve to potężne oprogramowanie, które z drugiej strony jest intuicyjne w obsłudze i podstawowej wersji darmowe, toteż często polecane nie tylko profesjonalistom, ale i amatorom edycji wideo. Aby wygodnie zacząć pracę w programie, warto znać podstawy, które na bieżąco przybliżamy w naszych poradnikach.

Zupełnie początkujący, kiedy pobiorą już instalator DaVinci Resolve, z pewnością chętnie dowiedzą się jak zapisać projekt, uprzednio dodając do niego muzykę lub napisy.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)