DaVinci Resolve: jak dodać napisy?

DaVinci Resolve: jak dodać napisy?

dodajemy napisy w DaVinci Reslove
dodajemy napisy w DaVinci Reslove
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Krzysztof Fiedor
Krzysztof Fiedor
14.04.2022 17:24, aktualizacja: 02.01.2023 10:59

Dodawanie napisów do filmów tworzonych w programie DaVinci Resolve, to jedna z najprostszych i zarazem najczęstszych czynności, z których korzystamy podczas tworzenia treści wideo. Początkujący użytkownicy programu mogą jednak napotkać drobne niedogodności przy pierwszym kontakcie z interfejsem.

DaVinci Resolve to darmowy kombajn do nieliniowej obróbki wideo. Program z powodzeniem konkuruje z dużymi programami do edycji wideo i podbija szturmem serca twórców wideo, choć jego obsługa może być nieco kłopotliwa, zwłaszcza w pierwszych godzinach użytkowania. Wiemy już jak dodać nowy projekt, jak dodać ścieżkę audio, czas zatem na dodanie napisów w naszym pierwszym projekcie.

DaVinci Resolve: jak dodać napisy?

W celu dodania napisów w otwartym projekcie kierujemy się do lewego, górnego rogu ekranu, gdzie odnajdujemy sekcję Titles, poniżej górnego menu. Po kliknięciu lewym klawiszem myszki, uzyskamy dostęp do biblioteki przykładowych napisów. Tu wybieramy konkretny format i przeciągamy go na oś czasu projektu.

  • DaVinci Reslove: menu TITLES
  • DaVinci Resolve: przykładowe formaty napisów
[1/2] DaVinci Reslove: menu TITLESŹródło zdjęć: © dobreprogramy | Krzysztof Fiedor

W kolejnym kroku udajemy się do dolnego menu i wybieramy opcję Edit. Następnie zaznaczamy nasz blok tekstowy, po prawej stronie ekranu pojawi się nowe menu edycji, gdzie czeka na nas mnóstwo opcji i ustawień związanych z tekstem umieszczonym w klipie.

DaVinci Resolve: przechodzimy do menu EDIT
DaVinci Resolve: przechodzimy do menu EDIT© dobreprogramy | Krzysztof Fiedor

To tu możemy wpisać właściwy tekst, zmienić rodzaj czcionki, jej wielkość, kolor i wiele, wiele innych. Dobrze jest poeksperymentować z poszczególnymi ustawieniami, by sprawdzić wszystkie możliwości i znaleźć te najbardziej nam odpowiadające.

DaVinci Resolve: menu edycji napisów
DaVinci Resolve: menu edycji napisów© dobreprogramy | Krzysztof Fiedor

Brawo! Udało Ci się dodać pierwszy tekst do tworzonego filmu.

Zachęcamy do testowania programu DaVinci Resolve. Możliwości produktu od Blackmagic Design są przeogromne, a niewątpliwą zaletą oprogramowania jest jego darmowa wersja. Program przez cały czas się rozwija, dostaje częste aktualizacje, a użytkownicy chwalą go za stabilność. To świetne narzędzie, które z powodzeniem konkuruje z płatnymi, komercyjnymi rozwiązaniami.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)