Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Licznik Blogowy, kolejne zmiany dla użytkowników portalu (Chrome/Opera/Firefox)

Licznik Blogowy to wtyczka dla każdego, kto odwiedza blogi na portalu dobreprogramy. Przyda się ona nie tylko blogerom, ale również czytelnikom. Wtyczka dostępna jest pod najpopularniejsze przeglądarki www Chrome, Opera i Firefox.

Pozwala ona na szybką analizę wpisów na odwiedzanym blogu. Bez logowania dowiemy się o liczbie komentarzy i otrzymamy niezmiernie szczegółowe wykresy odnośnie opublikowanych wpisów przez autora bloga.

Jeśli zaś zalogujemy się, wówczas po wejściu na własny blog będziemy mogli wyświetlić znacznie więcej informacji. Dane wzbogacą się o informacje odnośnie wyświetleń czy adnotacji moderacji. Sumarycznie otrzymamy 12 wykresów i możliwość sortowania wszystkich wpisów na blogu. Po szczegóły odsyłam do pierwszego wpisu blogowego odnośnie Licznika Blogowego.

Poprawiamy i ulepszamy

Dziękuję za aktywny wkład w rozwój wtyczki osobom, które zgłosiły wszelakie błędy i uwagi odnośnie Licznika Blogowego. Obecnie wersja 1.5 otrzymała kilka zmian i nowości w stosunku do pierwszego wydania. Oto krótkie podsumowanie tego co zmieniło się w przeciągu ostatnich dwóch tygodni (plus info, kto zgłosił bład):

  • udało się zmusić wtyczkę do pełnej współpracy z Firefoxem (sgj, bravo, wojtekadams)
  • poprawka w przeliczaniu dni tygodnia (Shaki81)
  • poprawiono ikonę dodatku na Firefoxie
  • poprawka językowa "liczba" (Saskatchewan)
  • poprawka w działaniu wtyczki u osób bez aliasu w adresie bloga (-Łukasz-) [niestety, ze względu na koszmarnie długi czas certyfikacji wszelakich zmian w markecie Firefoxa, ten fix dostępy będzie w przeglądarce od Mozilli dopiero za kilka dni]

Co dalej? Współpraca z Microsoft Edge i komentarze anonimowych użytkowników

Wtyczka ma jeszcze spory potencjał i będą powiały się kolejne nowości i oczywiście poprawki. W tym momencie zastanawiam się nad tym, aby w wykresach komentarze osób niezalogowanych sumować pod jednym tagiem jako anonimowy użytkownik.

Dodatkowo ze względu na to, iż wtyczka tworzona była w oparciu o API Chrome, można ją przeportować na dodatek do przeglądarki Edge od Microsoftu. W sumie już to zrobiłem po walce z dokumentacją od MS i działa ona u mnie wyśmienicie:

Niestety dodanie wtyczki do marketu Edga jest... niemalże niemożliwe obecnie. Osoby z kontem deweloperskim Windows muszą wysłać prośbę o aktywowanie możliwości dodawania pluginów do sklepu Edga. Takową prośbę wysłałem kilka tygodni temu... i cisza. Więc jeśli zobaczycie gdzieś wpis kapiący z ilości wtyczek do Edge, to wiedźcie, że zapewne wielu deweloperów chciałoby dodać swój dodatek, ale Microsoft utrudnia to jak tylko można.

Przy okazji dodam informację odnośnie publikacji aktualizacji do marketów z pluginami do przeglądarek. Najszybciej aktualizacje wrzucane są do Chrome (kilka minut). W Operze czeka się dzień, max dwa, zaś w Firefoxie ostatnio trwało to prawie 1.5 tygodnia...

Mam nadzieję, że kolejne zmiany i poprawki usatysfakcjonują użytkowników Licznika Blogowego. Zapraszam zatem do korzystania z wtyczki i oczywiście jak zawsze do zgłaszania uwag i nowych pomysłów.  

oprogramowanie internet programowanie

Komentarze

0 nowych
marcinek1992   6 #1 04.07.2017 17:04

Fajny gadżet :)

Autor edytował komentarz w dniu: 04.07.2017 17:05
pamix   7 #2 05.07.2017 00:07

Jak będziesz publikował kolejną wersję, oprócz tego, że zsumujesz użytkowników niezalogowanych, wrzucając ich do jednego worka, pomyśl o tym by w inny sposób wyświetlać napisy przy wykresach. Niektórzy użytkownicy portalu mają długi nick. Ustawienie stałej długości tekstu (tak mi się przynajmniej wydaje) powoduje że jeden tekst jest nienaturalnie wydłużony, a inny zwężony tak, że nie idzie go odczytać. Chodzi o zwykłą kosmetykę.

Lelem   9 #3 05.07.2017 10:48

Świetna sprawa! Błędy na bieżąco są poprawiane. Wsparcie godne pochwały :)

AntyHaker   23 #4 05.07.2017 11:49

A co z DePeszą? Nie mogę się aktualizacji doczekać :P

PolskiRiko   3 #5 05.07.2017 13:53

Kto jest odpowiedzialny za aplikacje dobrychprogramów w windows store? Brak możliwości zalogowania i nie wyświetlające się zdjęcia w tym profilowe. ;v

djfoxer   19 #6 05.07.2017 16:32

@pamix: Wiem o tym, ale wtyczka do wykresów nie obsługuje tego :/ Więc albo sam dorobię tą funkcjonalność, albo zmienię wtyczkę i coś czuję, że szybciej będzie jak dopiszę ten ficzer. Dzięki za info :)

djfoxer   19 #7 05.07.2017 16:32

@AntyHaker: Będzie, będzie. Wszystko przez wyprzedaże na Steamie :P

djfoxer   19 #8 05.07.2017 16:33

@PolskiRiko: Moja jest DePesza (polecam), oficjalna apka umarła śmiercią naturalną...

AntyHaker   23 #9 05.07.2017 20:26

@djfoxer: Nałogowcu Ty :x

djfoxer   19 #10 07.07.2017 15:41

@pamix: Sprawdź aktualizację na Chrome lub Opera (FF jak zawsze w tyle...)

pamix   7 #11 09.07.2017 15:30

@djfoxer: Dzięki wielkie. Wygląda naprawdę dobrze zarówno pod Operą jak i w Chrome'ie