Dzień Bezpiecznego Hasła - sprawdź swoje hasło i wygraj Nortona

Redakcja

19.01.2011 08:45, aktual.: 19.01.2011 15:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

19 stycznia to Dzień Bezpiecznego Hasła - dzisiaj rusza wspólna akcja firmy Symantec oraz portalu dobreprogramy. To dobra okazja do poszerzenia swojej wiedzy na temat bezpieczeństwa haseł, a także do wygrania rocznych licencji na pakiet Norton Internet Security 2011.

Chyba już nikt nie ma wątpliwości, że nasza rzeczywistość staje się coraz bardziej wirtualna. Z Internetu nie korzystamy już wyłącznie za pomocą komputera. Służą do tego dziś na przykład: telefony, tablety czy czytniki e-booków. Spędzamy w sieci coraz więcej czasu, co powoduje, że częściej niż do tej pory narażeni jesteśmy na nowe zagrożenia. Okazuje się, że proporcjonalnie do czasu spędzanego w sieci wzrasta liczba haseł, które mają chronić dostęp do naszych prywatnych profili. Łatwe do złamania lub odgadnięcia hasło to wymarzona furtka dla przestępców internetowych. Jak się przed tym zabezpieczyć?

Nie ma bezpieczeństwa doskonałego, ale znacznie bezpieczniej jest korzystać z prawidłowo skonstruowanych haseł - odpowiednio długich, zawierających małe i duże litery oraz cyfry i znaki specjalne. Jak tworzyć bezpiecznie hasła, na co zwracać uwagę i jak ułatwić sobie ich zapamiętanie bądź bezpiecznie je przechowywać możecie przeczytać na stronie akcji. Tam również w specjalnie przygotowanej aplikacji możecie sprawdzić, na ile bezpieczne są Wasze aktualne hasła.

Po lekturze porad bezpieczeństwa zapraszamy do udziału w konkursie, w którym wystarczy odpowiedzieć na trzy proste pytania dotyczące zasad tworzenia i przechowywania haseł. Konkurs potrwa dwa tygodnie, a wśród osób, które poprawnie odpowiedzą na wszystkie pytania rozlosujemy 100 licencji na pakiet zabezpieczający zapewniający kompleksową ochronę systemu i danych: Norton Internet Security 2011. W międzyczasie wszystkich zachęcamy także do pobrania specjalnie przygotowanej na Dzień Bezpiecznego Hasła, bezpłatnej wersji testowej Norton Internet Security 2011, która działa aż przez 90 dni - znacznie dłużej, niż zwykłe wersje testowe.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (95)