Facebook chce, by komunikator Messenger przejął nasze SMS-y

Facebook chce, by komunikator Messenger przejął nasze SMS-y

Facebook chce, by komunikator Messenger przejął nasze SMS-y
14.06.2016 21:51

Odnotowuje się w ostatnim roku malejącą popularność aplikacjispołecznościowych. Wyjaśnień tego stanu rzeczy jest wiele, mówisię o znużeniu, trosce o prywatność komunikacji. Jednowyjaśnienie naszym zdaniem trafia jednak w samo sedno. Tychspołecznościowych narzędzi do komunikacji zrobiło się za dużo,ludzie nie ogarniają już tego, który z ich znajomych z czegokorzysta, więc zaczynają znów korzystać z tego, co mają wszyscy– e-maili i SMS-ów. Facebook nie może sobie pozwolić na takizwrot. Kim byłby Mark Zuckerberg, gdyby ludzie przestali spędzaćswoje życie w jego serwisie? Odpowiedzią na ten niekorzystny trendma być zmiana wprowadzona właśnie do komunikatora FacebookMessenger. Jeśli nie możesz wygrać z SMS-ami, to może trzeba teSMS-y sobie zabrać?

Deweloperzy Messengera poinformowali,że nowa aktualizacja aplikacji na Androida wprowadza możliwośćwykorzystania komunikatora jako klienta SMS-ów na smartfonie. Nic wtym niezwykłego nie ma, ot Messenger wpina się w androidowe API,rejestrując jako domyślny klient wiadomości. Wystarczy w tym celuw ustawieniach Messengera (ikonka człowieka), w pozycji SMS włączyćopcję „domyślna aplikacja SMS”. Od tej pory będzie możnakorzystać z Messegera do wysyłania i odbierania SMS-ów.Konwersacje SMS-owe będą kolorowane na purpurowo, zaś facebookowe– na niebiesko.

Obraz

Niektórzy mogą pamiętać, że Facebook już raz próbował cośtakiego zrobić – wprowadził obsługę SMS-ów po raz pierwszy w2012 roku, jednak rok później wycofał to, tłumacząc, że funkcjanie cieszyła się dużą popularnością (a być może po prostulicząc na to, że ludzie się przyzwyczaili i będą teraz wysyłaliwiadomości przez Messengera. Dzisiaj wydaje się, że sytuacja jestpodobna, ale tym razem próbę przejęcia SMS-owej populacji zrobionosprytniej – przy wpisywaniu nazwy odbiorcy podczas tworzenia nowejwiadomości, najpierw wyświetlone zostaną kontakty z Facebooka, anie z książki telefonicznej smartfonu.

Oprócz tego komunikacja tymi obiema metodami pozostała waplikacji oddzielona od siebie. Wiadomości wysyłane SMS-em podobnonie trafiają na serwery Facebooka, komunikator nie będzie teżłączył SMS-ów i wiadomości przesłanych przez Messengera w jedenwątek. Ot, po prostu kolejny klient SMS-ów. Albo może wprzyszłości – jedyny dopuszczalny klient SMS-ów, bo przecieżwidać, jak desperacko Mark Zuckerberg próbuje wepchnąćużytkownikom w gardła swój komunikator, uniemożliwiając imwysyłanie wiadomości przez mobilną wersję serwisu m.facebook.com,zamiast tego przekierowując do sklepu Play.

Użytkownikom iOS-a przejęcie SMS-ów na razie nie grozi.Facebook tłumaczy, że system Apple’a nie pozwala zmienićdomyślnego klienta tych klasycznych wiadomości tekstowych.

Oczywiście użytkownicy Androida mają inne opcje niż Messenger.Jeśli chcecie wypróbować dobre klienty SMS-ów, to polecamy nową,całkiem fajną aplikację TextraSMS, bardzo rozbudowany EvolveSMSi dbający o prywatność Signal.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (67)