Gadu-Gadu dla firm. Powstaje nowa wersja GG

GG dla biznesu. Powstaje nowa wersja Gadu-Gadu
GG dla biznesu. Powstaje nowa wersja Gadu-Gadu
Źródło zdjęć: © Pixabay

26.04.2023 08:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gadu-Gadu doczeka się nowej wersji. Właściciel popularnego niegdyś komunikatora zapowiedział nowy wariant aplikacji, który dedykowany będzie przedsiębiorcom. Ma być to wygodne narzędzie komunikacji w małych i średnich firmach.

Gadu-Gadu wraca z nowym pomysłem. Na rynek ma trafić wersja komunikatora GG, która będzie dedykowana przedsiębiorcom. Jak zapowiada Fintecom, właściciel marki Gadu-Gadu, obecnie trwają prace nad GG dla biznesu.

W opublikowanym komunikacie czytamy, że pierwsza, podstawowa wersja GG dla firm ma zostać udostępniona do końca 2023 r. Pomysł stworzenia tego rodzaju komunikatora wynika z faktu, że na przestrzeni lat firmy w Polsce chętnie wykorzystywały Gadu-Gadu do kontaktu z klientami. Teraz mają one otrzymać narzędzie, które będzie lepiej dostosowane do ich potrzeb.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- Z komunikatora GG korzysta wiele firm, zwłaszcza tych mniejszych, poszukujących szybkiego i łatwego w obsłudze komunikatora do kontaktu z klientami, oddziałami firmy, czy po prostu w ramach rozproszonego zespołu i właśnie tę komunikację wewnętrzną chcemy wzmocnić - mówi Romuald Remus, wiceprezes Fintecom Sp. z o.o., od 2018 roku właściciela komunikatora GG.

- W porównaniu do globalnych rozwiązań, my udostępnimy konkurencyjny cenowo i prosty w obsłudze komunikator, w pełni odpowiadający potrzebom małego i średniego biznesu, również rodzinnego, lokalnego, który bardzo dobrze zna markę GG. Rozwiązanie planujemy oferować również za granicą - dodaje.

GG dla biznesu ma oferować to, z czego znane jest Gadu-Gadu - kultowe dźwięki, statusy dostępności i numery danej osoby, ale zasada działania komunikatora ma być nieco inna. Duży nacisk zostanie położony na bezpieczeństwo komunikacji, wymianę informacji zawodowych czy planowanie zadań.

W komunikacie opublikowanym przez Fintecom czytamy, że GG jest szczególnie popularne w firmach logistycznych, warsztatach, ale także w sklepach internetowych, poradniach, gabinetach lekarskich czy nawet kancelariach adwokackich. GG dla biznesu ma nadawać się dobrze do szybkiej komunikacji wewnętrznej firm, szczególnie tych, które mają kilka oddziałów rozproszonych w terenie lub pracują w kilkupiętrowych siedzibach.

GG dla firm będzie odseparowane od Katalogu Publicznego. W ten sposób mają tworzyć się hermetyczne sieci, które będą usprawniać pracę zawodową. Twórcy zapowiadają, że w aplikacji nie będzie reklam ani wiadomości od nieznajomych, ale na przestrzeni czasu mają pojawiać się nowe funkcje, takie jak na przykład dostęp do kalendarza czy odzwierciedlanie struktury firmy na liście kontaktów. GG dla biznesu ma być dostępne w modelu SaaS na serwerach GG i na najpopularniejsze systemy operacyjne, czyli Windows, MacOS, Android i iOS.

GG dla biznesu to jeden z elementów strategii przywracania Gadu-Gadu świetności. Niedawno informowaliśmy o ogłoszeniu kampanii "Rozpalmy GG!", która ma na celu m.in. zebranie środków na realizację ambitnego celu, jakim jest ponowne spopularyzowanie komunikatora ze Słońcem.

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (57)