Google Chrome 59 na Androida: szybciej przy mniejszym zużyciu pamięci

Google Chrome 59 na Androida: szybciej przy mniejszym zużyciu pamięci

Google Chrome 59 na Androida: szybciej przy mniejszym zużyciu pamięci
07.06.2017 14:29

Wczoraj pojawiła się nowa wersja przeglądarki Google Chrome, będąca jednym z największych wydań programu na Windowsa, macOS-a i Linuksa w ciągu ostatnich miesięcy. Po udostępnieniu destkopowej wersji, przyszła kolej aktualizacji mobilnego Chrome’a na Androida. Nowa wersja przynosi odczuwalne szybsze ładowanie stron i mniejsze zużycie pamięci.

Google Chrome 59 na Androida to przede wszystkim zmiany „pod maską”, ale zmiany dla zwykłego użytkownika. Nowa wersja mobilnej przeglądarki internetowej otrzymała usprawniony silnik JavaScript. Dzięki zastosowanym optymalizacjom mamy otrzymać wspomniane we wstępie sprawniejsze wczytywanie stron internetowych, a także mniejsze zużycie pamięci, co powinny odczuć przede wszystkim osoby ze smartfonami mającymi 2 GB lub mniej pamięci operacyjnej.

Google już wcześniej chwaliło się, że w ciągu ostatnie roku udało się zwiększyć szybkość ładowania stron o 10-20% w mobilnym Chromie. Firma postanowiła nie poprzestawać na tych osiągnięciach i zapewnić użytkownikom kolejną poprawę optymalizacji, aktualizując silnik JavaScript. Udało się to zrobić m.in. dzięki zastosowaniu nowoczesnych bibliotek i frameworków, lepiej przystosowanych do pracy na smartfonie.

Nowa wersja oprócz wspomnianych optymalizacji, to także pełnie wsparcie dla animowanych plików PNG (APNG). Format ten od dłuższego czasu obsługiwany był w Firefoksie, a po zaimplementowaniu go przez Apple w aplikacji iMessage i pełnym wsparciu w Chrome, może znacząco zyskać na popularności. Aktualizacja do wersji 59 będzie trafiać do użytkowników w ciągu najbliższych dni.

Google Chrome na Androida znajdziecie w naszej bazie aplikacji. Dostępna jest również wersja na iOS-a, a osoby szukające destkopowej przeglądarki znajdą edycją na Windowsa i macOS-a.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)