Google: jesteśmy zadowoleni z Chrome OS i nie zamierzamy go porzucać

Google: jesteśmy zadowoleni z Chrome OS i nie zamierzamy go porzucać

03.11.2015 10:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zaledwie kilka dni temu w sieci pojawiły się nieoficjalne informacje mówiące, że Google planuje w Androidzie dodać elementy z Chrome OS. Z tego połączenia miałby powstać system operacyjny, który działałby na smartfonach, tabletach, a także na tradycyjnych komputerach osobistych. Oznaczałoby to koniec Chrome OS. W końcu poznaliśmy oficjalne stanowisko – obecnie nie ma takich planów, a Chrome OS nadal będzie rozwijany.

Na oficjalnym blogu Google pojawił się wpis informujący, że firma nie zamierza stworzyć jednego systemu dla wszystkich urządzeń, a Chrome OS nadal jest ważną platformą, która będzie rozwijana. Google dodaje, że jest zadowolone ze swojego produktu, który cieszy się coraz większą popularnością.

Obraz

Każdego dnia w amerykańskich szkołach aktywowanych jest 30 tysięcy nowych Chromebooków. Natomiast ponad 2 miliony nauczycieli i uczniów w ponad 150 krajach korzysta z rozszerzenia Share to Classroom dla Chrome. Chrome OS wybierany jest także w firmach, korzystają z niego pracownicy chociażby Netfliksa czy Starbucks.

Według Google Chrome OS wybierany jest ze względu na szybkość działania, wygodę korzystania, a także ze względu na zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa – niewymagany jest program antywirusowy. Chrome OS będzie dalej rozwijany i będzie otrzymywał nowe funkcje, a korporacja z Mountain View liczy, że nowych użytkowników będzie ciągle przybywało.

Na rynku ma pojawiać się coraz więcej urządzeń pracujących pod kontrolą Chrome OS. System znajdziemy nie tylko w tradycyjnych laptopach, ale także w małych komputerkach przypominających pendrive’a, taki jak ASUS Chromebit.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)