Google nie planuje kolejnych aplikacji dla Microsoftu, woli rozwijać własne projekty

Google nie planuje kolejnych aplikacji dla Microsoftu, woli rozwijać własne projekty

Marcin Paterek
13.12.2012 17:54

Clay Bavor z Google poinformował, że koncern nie ma w planach produkcji nowych aplikacji dla systemów Microsoftu. Bardzo ostrożnie wybieramy miejsca inwestycji i będziemy się rozwijać tam, gdzie pójdą nasi użytkownicy. Na razie jednak nie ma ich ani na Windows 8, ani na Windows Phone 8 — stwierdził. Zaoszczędzony czas firma chce poświęcić na rozwój aplikacji dla Androida i iOS.

Google nie próżnuje za to na innych obszarach swojej działalności. Jedną z nowości jest poprawiony mechanizm SafeSearch, który jeszcze dokładniej dba o to, by w wynikach wyszukiwania grafik przypadkowo nie pojawiły się obrazki pornograficzne. Koncern tłumaczy, że decyzja o rozszerzeniu możliwości filtra jest podyktowana chęcią wyświetlania dokładnie tego, czego szuka użytkownik. Nie cenzurujemy treści dla osób pełnoletnich […] i jeśli ktoś ich szuka, znajdzie je bez zmiany ustawień SafeSearch. Musi tylko jednoznacznie wyrazić swoje intencje dla zapytań, które mogą być różnorodnie interpretowane — wyjaśnia Google.

Obraz

Firma testuje również Flight Explorer — nowy moduł wyszukiwarki, który służy do planowania podróży lotniczych. Działa on równolegle z dostępnym od jakiegoś czasu Google Flights, ale oferuje więcej możliwości i ma przyjemniejszy dla oka interfejs. Obok zdjęć miejscowości docelowych, Flight Explorer wyświetla wykres cen biletów, dzięki czemu podróż można odbyć jak najniższym kosztem. Kliknięcie w przycisk kupna przenosi jednak do serwisu Google Flights, możliwe więc, że firma po prostu połączy je w całość. Na razie pełne możliwości Flight Explorera ograniczone są do wybranych krajów, wśród których zabrakło Polski.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)