Google nie poniesie konsekwencji za skanowanie prywatnych danych

04.11.2010 15:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mimo naruszenia prawa w Wielkiej Brytanii Google nie zostanie ukarany za skanowanie adresów Wi-Fi. Z kolei Street View zaktualizowano o zasłonięte przez Niemców posesje.

Angielski komisarz ds. informacji, Christopher Graham, stwierdził w oświadczeniu prasowym, że Google dopuścił się poważnego naruszenia prawa (Data Protection Act), skanując prywatne adresy Wi-Fi. Firma nie poniesie jednak żadnych konsekwencji. Zamiast tego biuro komisarza będzie się przyglądać dalszym praktykom firmy w Wielkiej Brytanii. To już kolejna decyzja w kontrowersyjnej sprawie dotyczącej zbierania prywatnych danych podczas wykonywania zdjęć do usługi Street View. Pod koniec minionego miesiąca informowaliśmy, że do podobnych wniosków doszła amerykańska Federalna Komisja Handlu.

Google zaktualizował też Street View, wprowadzając zasłonięte budynki w Niemczech. Przypomnijmy, że w sierpniu firma wprowadziła możliwość zasłaniania swoich posesji dla naszych zachodnich sąsiadów. Użytkownicy mogli zasłonić swój dom czy inny budynek, jeśli został on sfotografowany i umieszczony w Internecie. Wystarczyło wypełnić odpowiedni wniosek, z czego skorzystało wielu Niemców. Jak podawał Google pod koniec października, w sumie z opcji zasłonięcia swojej posesji skorzystało blisko 250 tysięcy Niemców. Efekty tego można obejrzeć teraz na zdjęciach takich miast jak Berlin, Monachium czy Oberstaufen.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)