Grooveshark powraca na Androida

Grooveshark powraca na Androida

29.08.2012 14:42, aktualizacja: 31.08.2012 12:31

Grooveshark to internetowa usługa muzyczna o wątpliwej reputacji, z którą wydawcy muzyki walczyli przed sądami między innymi w Niemczech i Danii. Aplikacja dla Androida towarzysząca serwisowi z hałasem została wyrzucona ze sklepu Google Play ponad rok temu, gdyż łamała jego zasady. Był to kolejny sygnał, że z Groovesharkiem jest coś nie tak.

Jednak twórcy serwisu nie poddali się i cały czas udostępniali swoją aplikację do pobrania na własnej stronie. W międzyczasie nawiązali bliską współpracę z zarządcami Google Play, co zaowocowało przywróceniem tej pozycji w sklepie.

Obraz

Powrót aplikacji to nie wszystko, nie zabrakło ciekawych nowych możliwości. Darmowa wersja bez subskrypcji nadal pozwala na słuchanie radia na podstawie predefiniowanego tagu lub samodzielne wybranie piosenki wzorcowej. Posiadacze subskrypcji mogą cieszyć się ponadto muzyką w trybie „na żądanie”, zapisywaniem muzyki na urządzeniu do słuchania bez połączenia z siecią, możliwością zapisania listy wylosowanych przez radio piosenek, udostępnianiem list znajomym, podglądaniem czego słuchają inni i tak dalej.

Skoro Grooveshark współpracował z Googlem przy projektowaniu tej aplikacji, powinna ona zostać na dłużej w sklepie Play, ale ze względu na problemy prawne serwisu niektórzy nadal obawiają się o jej los.

Aktualizacja, 31.08.2012, 12:00

Aplikacja w niewyjaśnionych okolicznościach znikła z Google Play.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)