InPost wprowadził jeszcze wygodniejszą obsługę Paczkomatów

InPost wprowadził jeszcze wygodniejszą obsługę Paczkomatów

InPost zaktualizował aplikację do Paczkomatów
InPost zaktualizował aplikację do Paczkomatów
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
29.06.2022 09:28

Paczkomaty InPost można zdalnie otwierać przy odbiorze paczek od dawna, ale równie długo można było narzekać, że taka sama opcja nie jest dostępna w przypadku nadań i zwrotów. Wreszcie się to zmieniło - skrytki Paczkomatów można już otwierać z telefonu także w tych sytuacjach.

Aby skorzystać z nowej opcji wystarczy zainstalować aplikację InPost Mobile w smartfonie - tę samą, która od dawna pozwala na zdalne otwieranie skrytek Paczkomatów podczas odbierania paczek. InPost wprowadził tę opcję lata temu, ale od początku brakowało tu jednego - analogicznej możliwości w przypadku zwrotów lub nadań i właśnie się to zmieniło. W praktyce można już więc obsługiwać Paczkomaty bez podchodzenia do ekranu maszyny, niezależnie od sytuacji.

Zdalne otwieranie Paczkomatów przy nadaniu i zwrocie zostało przygotowane dokładnie tak, jak podczas odbiorów przesyłek i w praktyce jest rozszerzeniem zakładek Nadaję oraz stosunkowo nowej Zwracam w aplikacji InPost Mobile. Wystarczy zajrzeć do nich w programie, by zobaczyć tytułowe nadawane oraz zwracane paczki, które prezentowane są tak samo jak te, które zostały wysłane do użytkownika i czekają na odbiór.

Zwrot w aplikacji InPost Mobile
Zwrot w aplikacji InPost Mobile

W następnej kolejności wystarczy już tylko zabrać przesyłkę ze sobą i udać się do wybranego Paczkomatu. Przy maszynie należy wyjąć telefon i kliknąć "Otwórz skrytkę zdalnie" wśród szczegółów danej paczki. Aplikacja, wykorzystując dostęp do lokalizacji, upewni się, czy użytkownik faktycznie znajduje się obok Paczkomatu i otworzy skrytkę. Procedura ta jest świetnie znana wszystkim, którzy od dawna odbierają w ten sposób paczki.

Zdalne otwieranie skrytek Paczkomatów to nie fanaberia, ale znakomite ułatwienie całego procesu obsługi. W praktyce rozwiązanie to pozwala spędzić przy maszynie znacznie mniej czasu, a przy okazji jest bardziej higieniczne, bo eliminuje konieczność dotykania ekranu maszyny. Alternatywą pozostaje możliwość skorzystania z kodu QR, który również jest dostępny z poziomu aplikacji InPost Mobile.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (66)