InPost wprowadził jeszcze wygodniejszą obsługę Paczkomatów

InPost zaktualizował aplikację do Paczkomatów
InPost zaktualizował aplikację do Paczkomatów
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

29.06.2022 09:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Paczkomaty InPost można zdalnie otwierać przy odbiorze paczek od dawna, ale równie długo można było narzekać, że taka sama opcja nie jest dostępna w przypadku nadań i zwrotów. Wreszcie się to zmieniło - skrytki Paczkomatów można już otwierać z telefonu także w tych sytuacjach.

Aby skorzystać z nowej opcji wystarczy zainstalować aplikację InPost Mobile w smartfonie - tę samą, która od dawna pozwala na zdalne otwieranie skrytek Paczkomatów podczas odbierania paczek. InPost wprowadził tę opcję lata temu, ale od początku brakowało tu jednego - analogicznej możliwości w przypadku zwrotów lub nadań i właśnie się to zmieniło. W praktyce można już więc obsługiwać Paczkomaty bez podchodzenia do ekranu maszyny, niezależnie od sytuacji.

Zdalne otwieranie Paczkomatów przy nadaniu i zwrocie zostało przygotowane dokładnie tak, jak podczas odbiorów przesyłek i w praktyce jest rozszerzeniem zakładek Nadaję oraz stosunkowo nowej Zwracam w aplikacji InPost Mobile. Wystarczy zajrzeć do nich w programie, by zobaczyć tytułowe nadawane oraz zwracane paczki, które prezentowane są tak samo jak te, które zostały wysłane do użytkownika i czekają na odbiór.

Zwrot w aplikacji InPost Mobile
Zwrot w aplikacji InPost Mobile

W następnej kolejności wystarczy już tylko zabrać przesyłkę ze sobą i udać się do wybranego Paczkomatu. Przy maszynie należy wyjąć telefon i kliknąć "Otwórz skrytkę zdalnie" wśród szczegółów danej paczki. Aplikacja, wykorzystując dostęp do lokalizacji, upewni się, czy użytkownik faktycznie znajduje się obok Paczkomatu i otworzy skrytkę. Procedura ta jest świetnie znana wszystkim, którzy od dawna odbierają w ten sposób paczki.

Zdalne otwieranie skrytek Paczkomatów to nie fanaberia, ale znakomite ułatwienie całego procesu obsługi. W praktyce rozwiązanie to pozwala spędzić przy maszynie znacznie mniej czasu, a przy okazji jest bardziej higieniczne, bo eliminuje konieczność dotykania ekranu maszyny. Alternatywą pozostaje możliwość skorzystania z kodu QR, który również jest dostępny z poziomu aplikacji InPost Mobile.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (66)