Jak ominąć blokady stron internetowych na pececie i smartfonie?

Jak ominąć blokady stron internetowych na pececie i smartfonie?

Jak ominąć blokady stron internetowych na pececie i smartfonie?
03.07.2017 14:12, aktualizacja: 03.07.2017 15:18

Szansa na równy dostęp do zasobów Sieci z każdego miejsca na świecie to już niestety mrzonki, które kojarzymy z milenijnym hurraoptymizmem. Czas pokazał, że dostęp do informacji, usług czy nawet oprogramowania jest ściśle limitowany.

Geoblokady, które aktywnie stara się zwalczać Komisja Europejska w pracach nad jednolitym rynkiem cyfrowym, można omijać bez większych problemów za pomocą bezpłatnego i łatwego w obsłudze oprogramowania, dostarczającego połączenia VPN. Prezentujemy najlepsze rozwiązania, dostępne na wszystkie najpopularniejsze systemy operacyjne, zarówno desktopowe, jak i mobilne.

Opera

Opera to przeglądarka internetowa z wbudowanym klientem VPN SurfEasy. Dzięki niemu można bezpłatnie połączyć się z z serwerami w pięciu krajach na trzech kontynentach. Wbudowany klient VPN jest jednak domyślnie wyłączony. Jak zacząć z niego korzystać?[img=g_--x--_-_81969x20170703105812_0]Należy przejść do ustawień przeglądarki poprzez kliknięcie ikony programu w lewym górnym rogu i wybranie pozycji Ustawienia lub użycie skrótu klawiszowego Alt+P. Następnie na lewym pasku bocznym należy wybrać pozycję Prywatność i bezpieczeństwo.

Obraz

Tam należy zaznaczyć Włącz VPN. Wówczas na pasku adresu pojawi ikona VPN. Po jej kliknięciu, uzyskamy dostęp do menu, w którym możliwe jest włączenie lub wyłączenie VPN-a, wybór lokalizacji oraz podgląd ilości danych, które zostały przesłane za jego pośrednictwem. W ten sposób przeglądarka jest gotowa do omijania blokad.

Opera VPN

Z usług dostarczanych przez Operę można także korzystać na smartfonach i tabletach z Androidem i iOS-em. Nie chodzi jednak o przeglądarkę, a oddzielną aplikację, Opera VPN. Dzięki niej możliwe jest tunelowanie ruchu bezpłatnie i w sposób łatwy w obsłudze.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Obsługa aplikacji jest dziecinnie prosta. Wystarczy ją uruchomić, przyznać uprawnienia do obsługi połączeń VPN, i nacisnąć przycisk Połącz, aby połączenie VPN zostało nawiązane. Następnie mamy możliwość wybory lokalizacji: aby to zrobić, wystarczy nacisnąć przycisk Zmień region i wybrać jeden z pięciu krajów.

Opera jest dostępna w naszej bazie w wersji na Windowsa oraz macOS-a. Opera VPN jest dostępna w naszej bazie w wersji na Androida i iOS-a.

TunnelBear – Windows, macOS, Android, iOS, Chrome

Nie trzeba jednak zmieniać przeglądarki, aby korzystać z VPN-a. Dostępne są darmowe klienty VPN, które w przeciwieństwie do desktopowej Opery tunelują cały ruch sieciowy. Wybór w tej kategorii jest całkiem spory. Dla przeciętnego użytkownika, który za darmo chce odkryć to, co przed nim ukryto, dobrym wyborem będzie TunnelBear.

Obraz

Do korzystania z programu konieczne jest założenie darmowego konta, w którym trzeba podać adres e-mailowy. Zostanie na niego wysłany mail weryfikacyjny, nic nie stoi zatem na przeszkodzie, by użyć tymczasowej skrzynki. Po weryfikacji zobaczymy mapę świata z oznaczeniami wyjść z tuneli. Wystarczy kliknąć na jeden z nich i potwierdzić decyzję, by połączenie VPN zostało nawiązane.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Tak samo obsługa programu wygląda na innych systemach operacyjnych. TunnelBear jest bowiem dostępny także na urządzenia mobilne z Androidem i iOS-em. Korzystać można z niego także na dystrybucjach Linuksa, dzięki wygodnemu rozszerzeniu dla przeglądarki Chorme. Wadą programu jest jednak limit transferu dla darmowego konta: do dyspozycji mamy jedynie 500 MB, które za pomocą udostępnienia reklamy na swoim koncie Twitter można rozszerzyć do 1 GB.

TunnelBear jest dostępny w naszej bazie w wersji na Windowsa, macOS-a, Androida i iOS-a.

Chcę więcej!

Oczywiście darmowe klienty, takie jak TunnelBear, zawsze będą miały swoje ograniczenia. Na przykład liczba wolnych miejsc w testach ProtonVPN została wyczerpana, zaś serwery CyberGhost VPN są często przepełnione. Dla użytkowników, którzy na poważnie zastanawiają się nad codziennym wykorzystaniem połączeń VPN, np. w pracy, dobrą propozycją będzie AirVPN. Już za 7 euro miesięcznie (możliwa płatność bitcoinami) zyskujemy tam dostęp do nielimitowanych połączeń o wysokiej przepustowości z kilkudziesięcioma serwerami na całym świecie. Połączenie realizowane jest za pośrednictwem OpenVPN.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)