Jak usunąć zbędne programy i pliki? To narzędzie w tym pomoże

Geek Uninstaller
Geek Uninstaller
Źródło zdjęć: © dobreprogramy

28.06.2024 06:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nadmiar zainstalowanego oprogramowania może powodować znaczący spadek wydajności komputera. Warto zatem dbać o utrzymywanie porządku. Z pomocą przychodzi darmowe narzędzie Geek Uninstaller.

Geek Uninstaller to udostępnione bezpłatnie, zaawansowane a jednocześnie bardzo proste w obsłudze narzędzie do zarządzania i usuwania oprogramowania z komputerów z Windows. Na tle innych rozwiązań tego typu wyróżnia się dużą szybkością i skutecznością działania, co sprawia, że z powodzeniem zastąpić może funkcję zarządzania oprogramowaniem zintegrowaną z systemem operacyjnym.

Narzędzie nie tylko daje możliwość standardowego odinstalowywania programów i gier, ale również skanuje system w poszukiwaniu pozostałych plików i wpisów rejestru, które mogłyby zostać pominięte przez standardowe deinstalatory.

Geek Uninstaller
Geek Uninstaller
Geek Uninstaller

Bez wątpienia jedną z najważniejszych funkcji Geek Uninstallera jest możliwość "dogłębnego" czyszczenia systemu. W praktyce oznacza to, że narzędzie po przeprowadzeniu standardowego odinstalowywania dodatkowo skanuje zawartość dysku twardego i rejestru systemowego, pozwalając skutecznie usunąć wszystkie pozostałości po programie lub grze. Dzięki temu użytkownik może mieć pewność, że system pozostaje wolny od zbędnych komponentów, które mogą wpływać na wydajność.

To jednak nie koniec możliwości, jakie oferuje Geek Uninstaller. Narzędzie ma także specjalny tryb do odinstalowywania uporczywych programów, które nie chcą się usunąć w tradycyjny sposób. Ponadto użytkownik z powodzeniem usunie standardowe aplikacje i gry, ale również te pobrane i zainstalowane z poziomu Microsoft Store.

Niewątpliwym atutem Geek Uninstallera jest fakt, że narzędzie rozpowszechniane jest w formie przenośnej (tzw. portable), która nie wymaga instalacji w systemie Windows i gotowa jest do działania tuż po pobraniu.

Narzędzi do zarządzania oprogramowaniem zainstalowanym w systemie Windows jest oczywiście więcej, a Geek Uninstaller to naszym zdaniem jedna z godnych polecenia propozycji. Warto zainteresować się także programami IObit Uninstaller oraz Total Uninstall.

Daniel Karcz, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)