Koniec Muzyki Google Play. Lubianą usługę zastąpi YouTube Remix

Koniec Muzyki Google Play. Lubianą usługę zastąpi YouTube Remix

Koniec Muzyki Google Play. Lubianą usługę zastąpi YouTube Remix
26.04.2018 10:08, aktualizacja: 27.04.2018 13:39

Od miesięcy słyszymy plotki o tym, że Google zamierza uruchomić usługę muzyczną pod szyldem YouTube i prawdopodobnie zamknąć Google Play Music. Nowe doniesienia mówią, że może to się stać jeszcze w tym roku, a użytkownicy Google Music zostaną zmuszeni do przesiadki na zapowiadany YouTube Remix.

Usługa YouTube Remix ma zostać uruchomiona w tym roku. Pierwszy raz o konkurencji dla Spotify słyszeliśmy w grudniu 2017. Google chce walczyć z popularną usługą dużo lepszymi rekomendacjami oraz możliwością odtwarzania wideoklipów lub tylko dźwięku, podobnie jak Tidal. Podobno zostały już podpisane odpowiednie umowy między Google, YouTube i wydawnictwami muzycznymi, które miałyby dostarczyć treść do YouTube Remix.

W marcu podczas konferencji SXSW potwierdzone zostały niektóre szczegóły nadchodzącej usługi, choć spodziewaliśmy się jej premiery. Nie znamy jeszcze cennika ani daty uruchomienia YouTube Remix, ale wiemy, że odziedziczy największe zalety serwera kontekstowego Google Play Music (a więc fenomenalne rekomendacje i doskonale dobrane nawet do pory dnia i miejsca słuchania stacje radiowe) oraz bogactwo katalogu YouTube'a, z którym trudno polemizować. Dopracowanie produktu będzie wymagało sporo czasu, dlatego nikt nie spieszy się z premierą YouTube Remix.

Choć firma Google znana jest z rozwijania równolegle wielu podobnych projektów, co widać po licznych komunikatorach, raczej czeka nas koniec Google Play Music. Nie ma sensu rozwijanie tej usługi w momencie, kiedy startuje dużo bardziej wymagająca i dopracowana inwestycja. Być może prace nad nią usprawiedliwiają nienadający się do użytku interfejs Google Play Music i odstraszającą aplikację mobilną. Z marketingowego punktu widzenia usługa muzyczna z logo YouTube jest skazana na sukces w świecie, w którym mnóstwo osób traktuje YouTube'a jak radio.

Rzeczniczka YouTube'a potwierdził, że zespoły zajmujące się YouTube Music i produktami Google play zostały połączone, co sugeruje, że istotnie usługa Google Play Music zostanie wchłonięta przez YouTube. Użytkownicy otrzymają stosowne powiadomienia i będą mieli sporo czasu na przemyślenie, co dalej. Prawdopodobnie nie stracą swoich danych z Google Play Music i dostaną możliwość bezbolesnej przesiadki na YouTube Remix – w końcu nikomu nie zależy na utracie klientów.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)