Lifting strony pobierania, recenzje użytkowników i nie tylko

Lifting strony pobierania, recenzje użytkowników i nie tylko

Redakcja
26.08.2010 18:00, aktualizacja: 27.08.2010 18:22

Z przyjemnością informujemy o wprowadzonych zmianach na stronie pobierania programu - najważniejszym miejscu naszego vortalu. Nowy wygląd idzie w parze z nowymi funkcjami, w tym z udostępnieniem możliwości recenzowania programów zarejestrowanym użytkownikom.

Projektując nową stronę pobierania zależało nam na lepszym wypozycjonowaniu najważniejszych elementów. W związku z tym przycisk "Pobierz program" umieściliśmy na samej górze, tuż pod nazwą aplikacji. Powiększyliśmy także zrzut ekranu, by bez przechodzenia do galerii widać było więcej szczegółów. Dodaliśmy również ścieżkę pomocną w odnalezieniu się w drzewie kategorii, a "metrykę" programu wraz z jego statystykami przesunęliśmy do prawej kolumny. Zmiany przeszedł także system oceniania - po pierwsze zamiast dwóch ocen prezentujemy teraz jedną ocenę wyliczaną na podstawie ocen redakcji i użytkowników, po drugie ograniczyliśmy możliwość oceniania do pełnych ocen i połówek. Wierzymy, że rezygnacja z dziesiętnych części oceny (poza połówkami) usprawni ocenianie.

Najważniejszą nowością jest jednak możliwość recenzowania programów przez zarejestrowanych użytkowników. Recenzja, w odróżnieniu od bardziej swobodnej formy komentarza, zawiera bardziej całościową, subiektywną opinię użytkownika programu i jest pomocna dla innych osób podczas wyboru właściwego programu do pobrania. Dla ułatwienia dodaliśmy do formularza recenzji pola na wpisanie plusów oraz minusów recenzowanego programu. Również członkowie redakcji naszego vortalu będą udzielać się w ten sposób, przekazując swoje subiektywne opinie. Kilka słów pochwały i krytyki powinno być dobrym uzupełnieniem opisu, który z założenia jest bardziej obiektywny. Jak wyglądają recenzje można zobaczyć przykładowo na stronach takich programów jak Audacity, CorelDRAW Graphics Suite X4, GIMP, HandBrake, Total Commander czy WTW. Najlepsze recenzje użytkowników co miesiąc będziemy nagradzać vortalowymi koszulkami i smyczami - mamy nadzieję, że będzie to dodatkowa motywacja do pisania :-)

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (86)