Mapy Google pokazują fotoradary w Polsce. Yanosik nadal może dużo więcej

Mapy Google pokazują fotoradary w Polsce. Yanosik nadal może dużo więcej

Mapy Google pokazują fotoradary na mapie Polski (depositphotos)
Mapy Google pokazują fotoradary na mapie Polski (depositphotos)
Oskar Ziomek
23.05.2019 08:26

Mapy Google w smartfonach zaczęły informować kierowców w Polsce o lokalizacjach fotoradarów. To wyczekiwana i zapowiadana wcześniej nowość, która była testowana w ostatnich tygodniach. Wszystko wskazuje na to, że testy zostały zakończone, bo informacje o fotoradarach są już widoczne także na mapie Polski.

Aby zobaczyć fotoradary w Mapach Google, wystarczy zaplanować trasę – już na tym etapie na mapie pokazują się lokalizacje kamer. Podczas jazdy wyświetlane jest natomiast dodatkowe powiadomienie. Niestety jednak, w sieci już teraz pojawiają się pierwsze głosy użytkowników, którzy zwracają uwagę, iż informacje nie we wszystkich przypadkach są aktualne i na mapie pokazywane są stare lokalizacje fotoradarów.

  • Fotoradary w Mapach Google na etapie planowania trasy.
  • Dodatkowe powiadomienie o konkretnym radarze.
[1/2] Fotoradary w Mapach Google na etapie planowania trasy.

Możliwe jednak, że jest to tylko problem pierwszych tygodni czy miesięcy działania nowej funkcji. Mapy Google to jedna z najszybciej uaktualnianych map pod kątem układu dróg, więc można mieć uzasadnione nadzieje, że podobnie będzie z bazą fotoradarów. Na tę chwilę nie mamy pewności, czy fotoradary są już widoczne u każdego – nowość może się pojawiać etapami i do wszystkich użytkowników trafi dopiero w najbliższych dniach.

Yanosik na razie nie ma się czego bać

Informacje o fotoradarach w Mapach Google to nowość, ale na rynku od dawna istnieją inne programy, które (nadal) nadają się do tego lepiej. Przykładem jest oczywiście Yanosik, czyli popularna wśród Polaków aplikacja będąca swego rodzaju nowoczesnym odpowiednikiem CB radia.

Użytkownicy informują się wzajemnie o zagrożeniach na drodze, w tym wypadkach, korkach, kontrolach policji i właśnie fotoradarach. Siłą tego rozwiązania jest duża społeczność i aktualne informacje na mapie. W Mapach Google – w przeciwieństwie do Yanosika – na tę chwilę nie ma możliwości weryfikowania lokalizacji fotoradarów, ani opcji zgłaszania nowych kamer.

W efekcie osoby, które szukają jak najświeższych informacji, z pewnością nadal będą korzystać z Yanosika. Informacje o fotoradarach w Mapach mogą się jednak przydać tym, którzy korzystają tylko z tej nawigacji i nie chcą instalować kolejnych.

Mapy Google są dostępne do pobrania za pośrednictwem naszego katalogu. Do wyboru wersja na Androida oraz iOS-a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (121)