Menedżer plików Google pozwala już tworzyć kopie zapasowe na Dysku Google

Menedżer plików Google pozwala już tworzyć kopie zapasowe na Dysku Google

Menedżer plików Google pozwala już tworzyć kopie zapasowe na Dysku Google
23.02.2018 15:04

Files Go, menedżer plików na Androida stworzony przez Google, otrzymał właśnie aktualizację. Nowa wersja przynosi możliwość wykonania kopii zapasowej plików, które teraz będą bezpieczne nawet, jeśli smartfon ulegnie trwałemu zniszczeniu.

Aktualizacja nie wprowadza dużych zmian, ale warto o niej wspomnieć ze względu na nową, przydatna funkcję. Pliki można łatwo wrzucić na Dysk Google. Po zaznaczeniu plików, wystarczy odtworzyć menu i kliknąć na opcję Utwórz kopię zapasową na Dysku Google. Jeśli chcemy utworzyć kopię tylko pojedynczego pliku, to wygodniej wykorzystać listę rozwijaną przy konkretnym pliku.

Obraz

Przed wysłaniem plików do chmury Google, należy wskazać folder, w którym mają one się znaleźć. Pojawia się identyczne okno jak podczas udostępniania plików na Dysk Google. Oprócz wyboru miejsca docelowego, ustalić możemy konto – opcja skierowana dla osób zalogowanych na 2 lub więcej kont Google na tym smartfonie.

Obraz

Do działania nowej opcji potrzebna jest aplikacja Dysk Google. Oczywiście Files Go w najnowszej wersji także znajdziecie w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)