Microsoft przenosi SkyDrive do HTML5, wprowadza nowe funkcje

21.06.2011 13:37, aktual.: 21.06.2011 15:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Microsoft zaktualizował usługę SkyDrive. Przede wszystkim odświeżono interfejs usługi, przenosząc go do HTML5, ale nadal brakuje łatwej metody synchronizacji danych.

Microsoft wprowadził nowy interfejs dla webowej aplikacji, zwiększono również limit rozmiaru jednego pliku - do 100 MB (wcześniej jedynie 50 MB). SkyDrive, najprawdopodobniej dzięki przejściu na HTML5, jest wyraźnie szybszy w działaniu, poza tym obsługuje wideo H.264, a wirtualny dysk można podpiąć do paska zadań w Windows 7. Wprowadzono szybki podgląd, łatwiejszy dostęp do grup, a także bardziej szczegółowe informacje na temat przechowywanych plików.

Poprawiona została również obsługa zdjęć. Microsoft wprowadził nowy układ mozaikowy, który ułatwia przeglądanie miniaturek fotografii z poziomu przeglądarki internetowej. Pojawiły się także nowe prezentacje, które umilają oglądanie albumów ze zdjęciami, a także możliwość nieskończonego przewijania. Oznacza to tyle, że usunięto limit miniaturek dostępnych na jednej stronie. Nowości wprowadzone w SkyDrive można obejrzeć w krótkim klipie zamieszczonym na stronach YouTube.

Microsoft niestety nie poszedł za ciosem i nie połączył usługi Windows Live Mesh ze SkyDrive (jeżeli nie liczyć częściowej synchronizacji folderów). Umożliwiłoby to użytkownikom synchronizację wszystkich danych komputera na bezpłatnym wirtualnym dysku o pojemności, przypomnijmy, 25 GB. Takiej oferty nie ma jednak też żaden z konkurentów. Po odpowiednich zmianach SkyDrive mógłby stać się odpowiedzią na zapowiedziany na początku miesiąca iCloud Apple’a, a także takie usługi jak Cloud Drive Amazona czy Music Beta firmy Google. Obecnie jednak przestrzeń w ramach SkyDrive nie może być wykorzystana do łatwej synchronizacji danych. Być może firma wprowadzi takie rozwiązanie w przyszłości, co z pewnością zadowoliłoby wielu użytkowników usługi.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)