Mozilla wprowadza VPN na Windows i smartfony. Niestety na razie bez Linuxa

Strona głównaMozilla wprowadza VPN na Windows i smartfony. Niestety na razie bez Linuxa
19.06.2020 13:14
Mozilla VPN wystartuje już wkrótce. fot. Mozilla
Mozilla VPN wystartuje już wkrótce. fot. Mozilla
bDYwgThi

Mozilla VPN, usługa znana do tej pory jako Firefox Private Network VPN, zostanie uruchomiona już wkrótce.

bDYwgTgB

Testy beta, w jakich jeszcze znajdował się produkt Mozilli, dobiegają już powoli końca i za kilka tygodni usługa przemianowana już na Mozilla VPN będzie dostępna publicznie.

Mozilla VPN ma być dostępna na systemach operacyjnych Windows, Android oraz iOS, a dostęp do niej ma kosztować 4,99 dolara na miesiąc (ok. 19,83 zł według kursu średniego NBP z 19.06.20).

Może troszeczkę zniechęcać fakt, że początkowo usługa wystartuje jedynie w USA. Jednak firma zapowiedziała, że po uruchomieniu VPN-a w Stanach, zostanie on wprowadzony i w innych regionach. Swoje zainteresowanie wyrazili użytkownicy z ponad 200 krajów.

A tak wyglądała starsza wersja aplikacji, Firefox Private Network, fot. Apple
A tak wyglądała starsza wersja aplikacji, Firefox Private Network, fot. Apple

Dlaczego mielibyśmy zwrócić uwagę na Mozilla VPN? Firma chwali się tym, że 70 procent osób testujących VPN-a przyznało, że czuje się "bezpiecznymi i anonimowymi gdy surfuje w sieci". Ponadto 8 na 10 testerów przyznało, że Mozilla VPN jest łatwa w użyciu.

bDYwgTgD

Warto wspomnieć, że ta aplikacja VPN potrafi przekierowywać ruch sieciowy wewnątrz całego systemu operacyjnego i wszystkich aplikacji w jego obrębie (do 5 urządzeń), a nie tylko przeglądarek Mozilli. Aplikacja wykorzystuje całą sieć zaufanych proxy, serwerów Mullvad oraz protokołu open-source WireGuard VPN.

W trakcie bety, testerzy wyrazili również zapotrzebowanie na edycję na Linuxa oraz komputery Mac. Mają one zostać wydane w późniejszym terminie.

Najnowszą wersję Firefoxa na Windowsa, Androida i macOS-a można pobrać w naszym katalogu oprogramowania.

bDYwgThz