Mozilla wprowadza VPN na Windows i smartfony. Niestety na razie bez Linuxa

Mozilla wprowadza VPN na Windows i smartfony. Niestety na razie bez Linuxa

Mozilla VPN wystartuje już wkrótce. fot. Mozilla
Mozilla VPN wystartuje już wkrótce. fot. Mozilla
19.06.2020 13:14

Mozilla VPN, usługa znana do tej pory jako Firefox Private Network VPN, zostanie uruchomiona już wkrótce.

Testy beta, w jakich jeszcze znajdował się produkt Mozilli, dobiegają już powoli końca i za kilka tygodni usługa przemianowana już na Mozilla VPN będzie dostępna publicznie.

Mozilla VPN ma być dostępna na systemach operacyjnych Windows, Android oraz iOS, a dostęp do niej ma kosztować 4,99 dolara na miesiąc (ok. 19,83 zł według kursu średniego NBP z 19.06.20).

Może troszeczkę zniechęcać fakt, że początkowo usługa wystartuje jedynie w USA. Jednak firma zapowiedziała, że po uruchomieniu VPN-a w Stanach, zostanie on wprowadzony i w innych regionach. Swoje zainteresowanie wyrazili użytkownicy z ponad 200 krajów.

A tak wyglądała starsza wersja aplikacji, Firefox Private Network, fot. Apple
A tak wyglądała starsza wersja aplikacji, Firefox Private Network, fot. Apple

Dlaczego mielibyśmy zwrócić uwagę na Mozilla VPN? Firma chwali się tym, że 70 procent osób testujących VPN-a przyznało, że czuje się "bezpiecznymi i anonimowymi gdy surfuje w sieci". Ponadto 8 na 10 testerów przyznało, że Mozilla VPN jest łatwa w użyciu.

Warto wspomnieć, że ta aplikacja VPN potrafi przekierowywać ruch sieciowy wewnątrz całego systemu operacyjnego i wszystkich aplikacji w jego obrębie (do 5 urządzeń), a nie tylko przeglądarek Mozilli. Aplikacja wykorzystuje całą sieć zaufanych proxy, serwerów Mullvad oraz protokołu open-source WireGuard VPN.

W trakcie bety, testerzy wyrazili również zapotrzebowanie na edycję na Linuxa oraz komputery Mac. Mają one zostać wydane w późniejszym terminie.

Najnowszą wersję Firefoxa na Windowsa, Androida i macOS-a można pobrać w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (87)