Nadal nieobsługująca rozszerzeń przeglądarka Edge ma wspierać WhatsAppa

Nadal nieobsługująca rozszerzeń przeglądarka Edge ma wspierać WhatsAppa

03.08.2015 20:07, aktual.: 03.08.2015 23:24

Edge, czyli nowa przeglądarka Microsoftu, którą spotkamy w Windows 10 wymaga jeszcze wielu usprawnień. Obecnie trwają prace nad wprowadzeniem obsługi rozszerzeń, a także na zapewnieniu wsparcia dla webowej wersji komunikatora WhatsApp, z którego korzysta ponad 800 milionów osób. To naprawdę spora grupa potencjalnych użytkowników, ale obecnie dla nich Edge nie jest żadną alternatywą dla Google Chrome, Firefoksa czy Opery.

Jedną z większych nowości w Windows 10 jest bez wątpienia przeglądarka Edge, która zastępuje dobrze wszystkim znanego Internet Explorera. Nowa przeglądarka Microsoftu przynosi długo wyczekiwany powiew świeżości – otrzymujemy nowy interfejs, nowe funkcje jak chociażby notatnik i tryb czytnika czy lepsze wsparcie dla nowoczesnych technologii webowych. Co bardzo ważne, Edge jest lekki i szybki, dzięki temu korzysta się z niego komfortowo.

Obraz

Firma z Redmond cały czas intensywnie pracuje nad dalszym udoskonalaniem swojej nowej przeglądarki. Z odpowiedzi na Twitterze udzielonych przez pracowników Microsoftu – Grega Whitworth i Davida Storey możemy dowiedzieć się, że firma obecnie pracuje nad zapewnieniem wsparcia dla WhatsAppa. Przypominamy, że Edge, a także Internet Explorer to obecnie jedyne popularne przeglądarki, które nie pozwalają na korzystanie z webowej wersji komunikatora. Może to oznaczać dla Microsoftu stratę wielu potencjalnych użytkowników, w końcu WhatsApp chwali się ponad 800 milionami kont.

Nie wiemy kiedy dokładnie w Edge pojawi się wsparcie dla tego popularnego komunikatora. Użytkownikom pozostaje liczyć, że już niebawem. Warto zauważyć, że Microsoft raczej nie zamierza nic zmieniać w przypadku Internet Explorera. Możliwe więc, że z WhatsAppa w wersji webowej skorzystamy wyłącznie w Edge na Windows 10.

Brak wsparcia dla WhatsAppa to niejedyny problem nowej przeglądarki Microsoftu. Obecnie dla wielu użytkowników nie jest ona żadną konkurencją dla Google Chrome czy Firefoksa, a to ze względu na brak obsługi rozszerzeń. Obsługa ma pojawić się dopiero jesienią wraz z nadchodzącą większą aktualizacją.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (74)