Najlepszy odtwarzacz do filmów - gdy streaming to za mało

Najlepszy odtwarzacz do filmów - gdy streaming to za mało

Najlepszy odtwarzacz do filmów - gdy streaming to za mało
Źródło zdjęć: © Unsplash.com
31.05.2021 14:59

Odtwarzacz do filmów nie jest już aplikacją "must have". W czasach, gdy obcowanie z filmami opiera się głównie na ufaniu algorytmom platform streamingowych, coraz rzadziej potrzebujemy odtwarzaczy. Przygotowaliśmy jednak listę dla fanów kina.

Media Player Classic

Dla wielu jest to jedyny słuszny odtwarzacz wideo. Choć od lat nie jest już wspierany, Media Player Classic nadal świetnie radzi sobie z obsługą multimediów i wciąż zbiera pochwały od użytkowników.

Media Player Classic
Media Player Classic© dobreprogramy.pl

MPC obsługuje między innymi DivX, XviD, H.264 i Matroska. Radzi sobie z odtwarzaniem plików QuickTime i RealPlayer (jeśli QuickTime lub RealPlayer są zainstalowane).

Przy użyciu Media Player Classic możliwe jest przechwytywanie obrazu, a w przypadku posiadania tunerów TV, można nagrywać programy.

MPC obsługuje również filmy VCD, SVCD oraz DVD. Program radzi sobie z różnymi formatami napisów.

Aplikacja jest lekka dla systemu i nie wymaga instalacji. Mimo że od ostatniej aktualizacji minęło już wiele lat, MPC bez żadnych problemów działa na systemie Windows 10.

KMPlayer

KMPlayer to jeden z najpopularniejszych odtwarzaczy wideo na świecie. Oferuje on szeroką gamę funkcji oraz przyjemny design.

KMPlayer
KMPlayer© dobreprogramy.pl

Program obsługuje filmy między innymi w formatach: VCD, DVD, AC3, DTS, MPEG-1/2/4, AVI, WMV, WMA, OGG, RealMedia czy QuickTime.

KMPlayer posiada szereg funkcji, które z pewnością przypadną do gustu części użytkowników. Są to między innymi: możliwość zmiany prędkości odtwarzania filmów, oznaczania ich ulubionych fragmentów, wykonywanie zrzutów ekranu czy chociażby tryb odtwarzania klatka po klatce.

Aplikacja obsługuje różne skórki, co pozwala przystosować wygląd okna do potrzeb użytkownika.

KMPlayer radzi sobie świetnie nie tylko z plikami, które znajdują się na dysku twardym komputera, ale także z płytami DVD i filmami z udostępnianymi w internecie.

PotPlayer

PotPlayer to chyba największy konkurent wspomnianego wcześniej KMPlayera, ponieważ jest on tworzony przez jego byłych deweloperów. W związku z tym, że za projekt odpowiadają ludzie z dużym doświadczeniem, spisuje się on fantastycznie.

PotPlayer
PotPlayer© dobreprogramy.pl

Największa zaleta PotPlayera jest również jego największą wadą. Otóż jest on programem bardzo rozbudowanym, w którym istnieje wiele opcji do wyboru. Z jednej strony pozwala to na idealne dostosowanie obrazu i dźwięku do naszych oczekiwań, z drugiej zaś może przytłoczyć użytkownika.

PotPlayer obsługuje wszystkie najpopularniejsze formaty wideo, nie ma problemów z różnymi formatami napisów. Liczne opcje odtwarzania nie dotyczą wyłącznie obrazu i dźwięku, ale także napisów - ich czcionki czy umiejscowienia na ekranie.

Na wyróżnienie zasługują dwie pozornie drobne cechy. Po pierwsze, PotPlayer pozwala odtwarzać pliki multimedialne bezpośrednio z archiwów RAR oraz ZIP, a po drugie możemy konfigurować własne skróty klawiszowe.

Całość dopełnia możliwość tworzenia profili z ustawieniami, co jest istotne dla osób, które korzystają z kilku urządzeń.

VLC Media Player

VLC Media Player to uniwersalny i bardzo popularny odtwarzacz wideo. W naszej bazie programów, poza wersją na systemy Windows, dostępny jest VLC for Android, VLC na urządzenia z systemem iOS oraz wersja VLC Media Player przeznaczona na macOS. Program może być także zainstalowany na Linuxie.

VLC Media Player
VLC Media Player© dobreprogramy.pl

VLC Media Player bez problemów radzi sobie z odtwarzanie plików audio i wideo we wszystkich popularnych formatach - między innymi MPEG-2, MPEG-4, H.264, MKV, WebM, WMV, MP3. Program obsługuje odtwarzanie nie tylko plików znajdujących się w pamięci komputera i na płytach DVD/Blu-ray, ale także multimediów nadawanych zdalnie.

VLC obsługuje dekodowanie dźwięków ze ścieżek Blu-ray, Linear PCM czy Dolby Digital Plus. W programie można obsługiwać formaty Dirac, MLP i RealVideo w kontenerach MKV.

VLC Player obsługuje także liczne skórki, więc w zależności od gustu można dostosować wygląd odtwarzacza do własnych potrzeb. Jego uniwersalność sprawia, że dla wielu jest on idealnym programem do multimediów.

ALLPlayer

Cieszący się ogromną popularnością polski odtwarzacz filmów i muzyki, czyli ALLPlayer. Obsługuje w zasadzie wszystkie formaty plików multimedialnych, z których korzystamy na co dzień. Nie ma problemów z odtwarzaniem filmów w 4K czy WebM.

ALLPlayer
ALLPlayer© dobreprogramy.pl

Na wygodę użytkowania wpływa z pewnością fakt, że ALLPlayer potrafi między innymi automatycznie pobrać napisy do filmów z baz takich portali jak napisy24.pl, napiprojekt.pl oraz opensubtitles.org.

ALLPlayer obsługuje wszystkie formaty napisów, do tego dzięki funkcji "Inteligentne napisy" zmienia czas ich wyświetlania tak, by oglądający mógł je swobodnie przeczytać. Ponadto twórcy aplikacji przygotowali coś dla osób, którzy czytania nie lubią - wbudowany syntezator mowy.

Przy pomocy ALLPlayera możemy także posłuchać licznych stacji radiowych, a aplikacja ALLPlayer Pilot na AndroidiOS pozwala sterować programem z poziomu smartfona oraz przesyłać pliki między urządzeniami.

ALLPlayer to wygodne narzędzie, które może stać się centrum multimedialnym w Twoim domu. Fakt, że sam odtwarzacz jest dostępny także na urządzenia mobilne z systemem AndroidiOS sprawia, że podobnie jak w przypadku VLC Playera, będziesz mógł cieszyć się tym samym oprogramowaniem na wielu urządzeniach.

[BONUS] PYM Player - coś dla użytkowników macOS

Kolejny polski akcent w zestawieniu, czyli propozycja Grzegorza Pawlika dla użytkowników macOS - PYM Player.

PYM Player
PYM Player

Pym Player to polski program bazujący na MPlayerze. Obsługuje on sporo formatów, między innymi DIVX, RMBV, MKV, AVI, WMF i MP4.

Program posiada sporą ilość ustawień, w tym chociażby korektor dźwięku czy konfiguracji napisów, więc istnieje możliwość dość szczegółowego dostosowania ustawień wyświetlania filmów do naszych preferencji.

Ciekawą z perspektywy użytkownika funkcją jest biblioteka filmów, w której możemy je grupować ze względu na kategorie.

Czego używacie na Linuxie i macOS?

Powyższe zestawienie skupia się przede wszystkim na programach wykorzystywanych na systemie Windows. Czego używacie do odtwarzania filmów na innych systemach operacyjnych?

Sprawdź pozostałe programy z kategorii odtwarzacze plików audio i wideo.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)