NetCrunch Tools – darmowy niezbędnik do diagnozowania sieci

Strona głównaNetCrunch Tools – darmowy niezbędnik do diagnozowania sieci
08.11.2016 15:52
NetCrunch Tools – darmowy niezbędnik do diagnozowania sieci

NetCrunch Tools to program, który powinien mieć przy sobie każdy pracujący z sieciami. W jednym pakiecie znajduje się cały zestaw niezbędnych narzędzi do diagnostyki sieci. Programy zostały wyposażone w intuicyjny interfejs, podkreślający najważniejsze informacje, dzięki czemu korzysta się z nich o wiele przyjemniej, niż z narzędzi konsolowych. NetCrunch Tools jest dostępny za darmo bez ograniczeń, trzeba jedynie się zarejestrować.

W zestawie znajdują się praktyczne narzędzia, z których część na pewno jest Wam znana. Na przykład Ping, wykorzystywany do testowania dostępności hostów i sprawdzania czasu odpowiedzi. W NetCrunch Tools znalazł się także Ping Scanner, korzystający z Pinga program do cyklicznego sprawdzania całych zakresów adresów IP.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Traceroute to kolejne dobrze znane narzędzie, używane przede wszystkim do wyznaczania trasy do hosta i pokazujące opóźnienia generowane przez kolejne węzły. W tej wersji podkreśla czas, jaki jest potrzebny, by pakiet dotarł do kolejnego węzła.

W NetCrunch Tools znajdziemy także narzędzia do pracy z serwerami nazw: DNS Info, używany do pobierania informacji o domenie z najbliższego serwera DNS, a także DNS Audit, do wykrywania błędów w ustawieniach DNS metodą odwrotnego wyszukiwania (wyszukuje domeny dla podanego zakresu adresów IP, a następnie sprawdza, czy wyszukiwanie w drugą stronę da ten sam wynik). Zestaw uzupełnia Who Is, podający informacje o podanej domenie z odpowiedniego serwera WHOIS.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W zestawie znajdują się również narzędzia do skanowania portów i wykrywania uruchomionych usług. Open TCP port Scanner, czyli skaner otwartych portów TCP, pozwalający sprawdzić, czy wybrane porty są otwarte pod danym adresem. Service Scanner zaś pozwala wykryć i zidentyfikować 65 usług TCP i UDP, działających na podanym serwerze.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Przy pracy z urządzeniami sieciowymi przydać się może także SNMP Scanner, podający podstawowe informacje o węzłach SNMP sieci i MAC Resolver, pozwalający przeskanować zakres adresów IP, odczytać adresy MAC kart sieciowych i podstawowe informacje o nich. Zestaw uzupełnia Wake OnLAN – narzędzie do komunikacji z użyciem protokołu Ethernetowego, pozwalającego wybudzić lub włączyć komputer zdalnie.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Z użyciem tych narzędzi możliwa jest kompleksowa diagnostyka sieci, a przy tym nie trzeba korzystać z konsoli. Wszystkie programy są łatwo dostępne i instalują się w jednym pakiecie, który z resztą jest częścią większego zestawu narzędzi do monitorowania sieci. Szukającym narzędzi do diagnostyki tylko sieci lokalnych polecam MyNet Toolset tego samego producenta.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)