Nintendo Switch to mocno wykastrowany Nvidia Shield. Reddit wylicza, ile funkcji wycięto

Nintendo Switch, fot. Andrew Mantarro/Unsplash
Nintendo Switch, fot. Andrew Mantarro/Unsplash

05.10.2020 11:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nintendo Switch napędza układ Nvidia Tegra X1, ten sam, który jest sercem Nvidia Shield TV. Jest to fakt, który wiemy od lat – tak samo jak to, że Nintendo postanowiło obniżyć wartości zegarów procesora. Jednak jak się okazuje, nie są to jedyne ograniczenia względem układu, na którym Switch bazuje. I dla wielu z nich trudno znaleźć racjonalne wytłumaczenie.

Użytkownik reddit, u/Psydonkity zrobił niedawno wyliczankę funkcji, które są możliwe dopiero po zhakowaniu konsoli Nintendo Switch. Są nimi między innym:

  • Zmiana motywu graficznego
  • Kompatybilność z Nvidia GameStream, usługą pozwalającą na strumieniowanie gier z naszego PC na urządzenie przenośne
  • Dostęp do przeglądarki internetowej
  • Możliwość korzystania z Twitcha (strumieniowanie własnej rozgrywki)
  • Narzędzia typu Syscon/Mission Control, dzięki którym można sparować/podłączyć każdy kontroler do Switcha, w tym te od Xbox One i PlayStation 4
  • Znacznie większy zasięg (3x) i przepustowość Wi-Fi (5x) niż standardowo

Co więcej, dzięki różnego typu "hackom", można zlikwidować ograniczenia taktowania procesora i dopasowywać jego wartości pod każdą grę z osobna. Różnica temperatur nie przekracza 5 stopni Celsjusza.

u/Psydonkity odnotowuje również dość kuriozalny fakt braku gier z Gamecube'a i Wii na Switchu, chociaż część tytułów jest dostępna (w Chinach) na Nvidia Shield przez partnerstwo tych dwóch firm.

Użytkownik Reddita jest w stanie zrozumieć, dlaczego nie możemy oficjalnie podłączać innych kontrolerów, ale nie widzi żadnego logicznego uzasadnienia, dlaczego reszta funkcji jest zablokowana. – Mógłbym stworzyć nowy, znacznie lepszy interfejs systemu w kilka godzin i wgrać go do mojego zhakowanego Switcha, ale dla Nintendo to za trudne – grzmiał entuzjasta sprzętu na forum.

Odnośnie braku przeglądarki internetowej – decyzja jest zapewne podyktowana uniemożliwieniem zhakowania konsoli. Mimo wszystko trudno nie odmówić u/Psydonkity racji – Nintendo z jakiegoś powodu nie angażuje się zbytnio w rozwój funkcjonalności Switcha, a jak widać – wcale nie byłoby to trudne.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)