Nowa edycja polskiego SpySheltera już zgodna z Windows 8.1

Nowa edycja polskiego SpySheltera już zgodna z Windows 8.1

Nowa edycja polskiego SpySheltera już zgodna z Windows 8.1
Redakcja
30.10.2013 18:06, aktualizacja: 30.10.2013 18:47

W dobie ciągle rosnącego wykorzystania Internetu dosyć poważnie zmieniają się priorytety dotyczące bezpieczeństwa. Czy w wypadku poszukiwania oprogramowania ochronnego kierujecie się tym, aby było ono w stanie przede wszystkim ochronić wasze dane przed działaniem szkodliwego oprogramowania, jakie zostało stworzone w celu ich zniszczenia? To by znaczyło, że nie zwracacie dużej uwagi na kopie zapasowe i jesteście w grupie osób, które dopiero będą je robić. Co natomiast z tożsamością internetową, z naprawdę cennymi informacjami? Pomyślcie, jakie spustoszenie może przynieść przechwycenie danych logowania do głównej skrzynki pocztowej, z którą powiązana jest zapewne ogromna ilość usług różnego typu. W takim wypadku warto zwrócić uwagę na problem wszelkiego typu loggerów. Ochronić się przed nimi można na wiele sposobów, jednym z nich jest rozwijana w Polsce aplikacja SpyShelter, która niedawno zyskała zgodność z systemem Windows 8.1.

Obraz

Aplikacja zapewnia ochronę przed keyloggerami, screenloggerami, odczytywaniem zawartości schowka systemowego, a także nieautoryzowanego użycia wbudowanej kamery internetowej lub mikrofonu. SpyShelter posiada ponadto tryb szyfrowania wpisywanych na klawiaturze danych, w celu zwiększenia ochrony. Program opiera się na białych i czarnych listach, domyślnie dopuszcza zaufane aplikacje podpisane cyfrowo. Jedną z ważniejszych funkcji jest tryb ograniczonych aplikacji, w którym wybrane programy mogą dokonywać zapisu tylko w określone przez użytkownika miejsca, bez dostępu do innych. Bardzo ciekawą opcją jest moduł ochrony systemu i kernela systemowego. Dzięki niemu SpyShelter jest w stanie zachowywać się po części jak tradycyjny HIPS tj. monitorować zachowania innych aplikacji mające wpływ na działanie systemu, rejestru i sterowników. Pozwala to chronić nie tylko przed loggerami, ale także przed wieloma innymi typami szkodliwego oprogramowania w zależności od ich zachowania i używanych metod ataków. Łącznie SpyShelter monitoruje blisko 60 różnych akcji.

Edycja Firewall wzbogacona jest także o moduł zapory sieciowej, realizowanej poprzez sterownik TDI lub WFP (nowsze systemy Windows). Zapora opiera się o reguły tworzone w chwili inicjowania ruchu i wyświetlenia odpowiedniego alertu, w którym użytkownik sam decyduje o podjętej akcji. Dodatkowo możliwe jest definiowanie stref sieciowych w oparciu o używane w komputerze adaptery sieciowe. Na początku wspomniałem o wsparciu dla Windows 8.1. Dlaczego jest to takie ważne? Od premiery systemu Windows 8 rok temu i zmianach na poziomie mechanizmu ochrony jądra systemowego (Kernel Patch Protection) wiele aplikacji wyposażonych w moduły takie jak antylogger czy HIPS nie było w stanie poprawnie funkcjonować i informować o próbach zmian. Minął rok, a niektóre aplikacje nadal sobie z tym nie radzą, czego przykładem może być chociażby darmowa zapora Private Firewall. SpyShelter dosyć szybko wprowadził wersję obsługującą ten system, teraz dostępna jest nowa, która wspiera również Windows 8.1 (warto tutaj wspomnieć, że próby użycia wcześniejszej wersji kończyły się Niebieskim Ekranem Śmierci).

Obraz

Aplikacja dostępna jest w trzech różnych wersjach: bezpłatnej Personal Free, wspierającej tylko systemy 32-bitowe i zawierającej ograniczony zestaw funkcji; płatnej Premium, obsługującej także 64-bitowe okienka, wszystkie moduły antylogger oraz szyfrowanie wpisywanych danych, a także najbogatszą Firewall z modułem zapory sieciowej. Wszystkie wersje znajdziecie w bazie naszego serwisu. Serdecznie zapraszamy do wypróbowania SpySheltera – jest on kompatybilny z większością pakietów typu internet security i stanowi dobre ich uzupełnienie dla osób, które oczekują większej kontroli nad tym co dzieje się w ich systemie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)