Nowa Opera dla Androida dostała tryb nocny i obsługę motywów

Nowa Opera dla Androida dostała tryb nocny i obsługę motywów

Nowa Opera dla Androida dostała tryb nocny i obsługę motywów
14.05.2018 18:11

Opera dla Androida najwyraźniej będzie rozwijana w kilku kierunkach. Dopiero co dostaliśmy zupełnie nową Operę Touch na urządzenia mobilne, a dziś ukazała się „zwykła” Opera 46 dla Androida.

Zmian w nowej mobilnej Operze jest sporo. Pod maską znalazł się silnik Chromium 63, do którego dodane zostały funkcje Opery, jak blokowanie reklam i czytnik wiadomości (dość kiepski). Bardzo przydatną nowością w tej wersji jest możliwość przełączania się na tryb nocny, z przyciemnionym ekranem. Warto dodać, że to przyciemnienie jest niezależne od jasności podświetlenia, stanowi dodatkowy filtr na wypadek wciąż zbyt jasnego ekranu.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W ustawieniach trybu nocnego można także zmienić kolor motywu przewodniego Opery. Do wyboru mamy biały, ciemny i firmowy czerwony.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Jeśli przyjrzymy się paskowi wyszukiwania, też znajdziemy kilka wygodnych dodatków. Znalazł się tu czytnik kodów QR, który można aktywować przyciskiem w prawej części paska wyszukiwania. W pasku adresu działa automatyczne uzupełnianie odnośników, można też wyłączyć popularne na świecie wyszukiwania. W menu kontekstowym pojawiło się wyszukiwanie obrazem.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Warto też zajrzeć do zakładek i stron zapisanych do czytania offline, gdzie znajdziemy odświeżony interfejs. Przeglądanie w trybie prywatnym zostało specjalnie oznaczone, a jeśli po przeglądaniu zostanie otwarta karta prywatna, otrzymamy powiadomienie, pozwalające szybko je zamknąć (tak samo działa Chrome). Opera używana na tablecie będzie się nieco lepiej prezentować dzięki optymalizacji niektórych elementów.

Nową Operę dla Androida znajdziecie w naszej bazie aplikacji. Szkoda, że nie dostała integracji z Flow i do współpracy z Operą na desktopie trzeba korzystać z osobnej aplikacji.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)