Nowość w WhatsApp. Dotyczy niezapisanych kontaktów

Nowość w WhatsApp. Dotyczy niezapisanych kontaktów

Zmiany w WhatsApp
Zmiany w WhatsApp
Źródło zdjęć: © Unsplash
18.07.2023 07:59

WhatsApp wprowadza nową funkcję, która pomoże użytkownikom, którzy chcą utrzymać porządek na liście kontaktów. Dzięki wdrażanej zmianie łatwiej będzie otwierać czat z osobami, których numerów nie zapisaliśmy na urządzeniu.

WhatsApp wprowadza nową funkcję, która trafi zarówno do użytkowników, którzy korzystają z aplikacji stworzonej dla urządzeń z systemem iOS, jak i dla tych, którzy korzystają z WhatsApp na urządzenia z systemem Android. Ułatwi ona korzystanie z komunikatora tym osobom, które często kontaktują się z numerami, których nie zapisują na liście kontaktów.

Jak czytamy w serwisie wabetainfo.com, nowa funkcja pozwala na rozpoczynanie czatów z nieznanymi użytkownikami WhatsAppa przez wpisywanie ich numeru telefonu bez konieczności zapisywania numeru na urządzeniu. Opcja może być interesująca na przykład dla tych osób, które regularnie dokonują zakupów od osób prywatnych w internecie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Mechanizm działania nowej funkcji jest prosty. Wystarczy wyszukać numer, z którym chcemy się skontaktować. Jeśli osoba, która z niego korzysta, jest użytkownikiem WhatsAppa, pojawi się możliwość rozpoczęcia czatu. Przygotowany przez WABetaInfo zrzut ekranu dotyczy wersji komunikatora na system iOS, ale funkcja w podobny sposób działa także na urządzeniach z systemem Android.

WhatsApp - kontakt z niezapisanym numerem
WhatsApp - kontakt z niezapisanym numerem© WABetaInfo

Możliwość kontaktowania się z użytkownikami bez konieczności zapisywania kontaktu w pamięci urządzenia może poprawić kwestie związane z ochroną prywatności. Wynika to z faktu, że kiedy kontakt zostaje zapisany w pamięci urządzenia, może on zobaczyć nasze zdjęcie profilowe, a nie zawsze chcemy, by tak było.

Nowa funkcja WhatsAppa jest dostępna nie tylko w kanale beta, ale także w pełnej wersji aplikacji. Aby z niej skorzystać, konieczne jest zainstalowanie najnowszej aktualizacji komunikatora. Warto przy tym zaznaczyć, że nie każdy musi otrzymać dostęp do nowej funkcji w tym samym czasie. Wdrażanie aktualizacji zazwyczaj odbywa się etapami, w związku z czym może potrwać kilka dni lub nawet tygodni.

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)