WhatsApp: aktualizacja wprowadza nowość w czatach

Nowa funkcja w WhatsAppie
Nowa funkcja w WhatsAppie
Źródło zdjęć: © Pixabay, WABetaInfo
Oskar Ziomek

07.07.2023 08:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

WhatsApp finalizuje prace nad kolejną funkcją, która już teraz jest dostępna dla testerów komunikatora. W aplikacji pojawił się nowy sposób wysyłania naklejek w czatach, które będą automatycznie proponowane przez WhatsAppa na podstawie wprowadzonych emoji.

O szczegółach nowej opcji informuje WABetaInfo i zwraca uwagę, że w praktyce jest to kolejne rozszerzenie związane z samym wprowadzeniem naklejek do WhatsAppa, co realizowano w 2018 roku. Dzięki późniejszemu stworzeniu pakietów naklejek przypisanych tematycznie do wybranych emoji, komonuitor "wie", które są do siebie podobne lub prezentują podobne emocje. Twórcy WhatsAppa zdecydowali się to wykorzystać.

Jak zauważono w WhatsAppie 2.23.14.16 beta na Androida, w aplikacji pojawiło się nowe okienko podpowiadające naklejkę do wysłania. Pojawia się ono tuż nad polem wprowadzania tekstu, kiedy użytkownik umieści w nim dowolne emoji. WhatsApp sprawdzi w swojej bazie, z jakimi naklejkami koresponduje dana grafika i na tej podstawie zaproponuje wysłanie naklejki "wyrażającej podobne emocje".

Podpowiadanie naklejek w czacie WhatsAppa
Podpowiadanie naklejek w czacie WhatsAppa© WABetaInfo

WABetaInfo jednoznacznie określa tę zmianę jako najcenniejszą dotychczas, gdy chodzi o obsługę naklejek w WhatsAppie. Liczba naklejek rośnie tak szybko, że użytkownik może mieć uzasadniony problem w znalezieniu takiej grafiki, która będzie pasować w danej chwili w rozmowie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Posługiwanie się emoji jako "zapytaniami" do bazy naklejek wydaje się być intuicyjnych rozwiązaniem - nie dość, że listę emoji jako tako kojarzy chyba każdy użytkownik dowolnego czatu, to podobne rozwiązania stosowane są również w innych miejscach, na przykład w Messengerze.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)