Zmiana w WhatsApp. Aplikacja będzie wyglądać inaczej

Zmiana w WhatsApp. Aplikacja będzie wyglądać inaczej

WhatsApp zmiany
WhatsApp zmiany
Źródło zdjęć: © Pixabay
06.04.2023 08:07, aktualizacja: 06.04.2023 12:46

Nadchodzą istotne zmiany w WhatsApp. W wersji beta aplikacji wykryto opcję, która w istotny sposób wpłynie na wygląd aplikacji w wersji na urządzenia z systemem Android. Będzie podobnie, jak na iPhone'ach.

Niebawem możemy otrzymać istotną zmianę, dotyczącą interfejsu aplikacji WhatsApp. Popularny komunikator na przestrzeni lat nie zmieniał swojego wyglądu zbyt mocno, choć trendy w zakresie wyglądu aplikacji mocno się zmieniły, między innymi ze względu na to, z jakich urządzeń obecnie korzystamy.

Jak czytamy w serwisie wabetainfo.com, wersja beta WhatsAppa na urządzenia z systemem Android, oznaczona numerem 2.23.8.4, upodobni aplikację do jej odsłony dostępnej na system iOS. Oznacza to, że od teraz w obu wersjach komunikatora użytkownicy będą mogli korzystać z belki umieszczonej na dole ekranu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Menu dostępne w dolnej części ekranu jest coraz częstszym widokiem w poszczególnych aplikacjach, co wynika w dużej mierze ze względu na rozmiar smartfonów - sięganie do górnej krawędzi wyświetlacza nie zawsze jest wygodne, szczególnie gdy mamy do czynienia z dużym telefonem i chcemy obsługiwać go jedną ręką.

Na zrzutach ekranu, które zaprezentował serwis wabetainfo.com, widzimy, że użytkownicy Androida będą mieli do dyspozycji cztery ikony w dolnym menu - czaty, społeczności, status i połączenia. W przypadku iOS jest tam miejsce na jeszcze jedną zakładkę, która odpowiada za ustawienia.

Belka w WhatsApp
Belka w WhatsApp© wabetainfo.com

Wprowadzenie zmian w wyglądzie aplikacji pomoże szczególnie tym użytkownikom, którzy korzystają zarówno z wersji aplikacji na iOS, jak i Android. Istotne różnice w interfejsie WhatsAppa w obu wersjach mogą znacząco utrudniać nawigowanie w aplikacji.

W tej chwili nie znamy jeszcze najważniejszej informacji, na temat zmiany interfejsu w aplikacji WhatsApp, czyli tego, kiedy dokładnie zostaną wdrożone. Prawdopodobnie nie będziemy musieli na nie jednak czekać zbyt długo.

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)