WhatsApp wprowadza nowość - dodatkowe powiadomienia

WhatsApp wprowadza nowość - dodatkowe powiadomienia

WhatsApp wprowadza nowe powiadomienia
WhatsApp wprowadza nowe powiadomienia
Źródło zdjęć: © Pixabay, WABetaInfo
Oskar Ziomek
16.07.2023 12:59

WhatsApp wprowadza do komunikatora kolejną nową funkcję. Tym razem chodzi o powiadomienia, które pomogą użytkownikowi śledzić status innej nowości - kanałów, które na tę chwilę dostępne są jedynie dla wybranych użytkowników WhatsAppa. Funkcja jest w fazie testów.

WhatsApp pracuje nad dodatkowymi powiadomieniami w komunikatorze - zwraca uwagę WABetaInfo. W programie testów beta w Google Play pojawiła się aktualizacja, po której niektórzy testerzy aplikacji mają dostęp do nowego okienka pozwalającego włączyć powiadomienia dotyczące kanałów. To inna nowa funkcja, która jak na razie dostępna jest wyłącznie w paru krajach. Kiedy kanały zostaną udostępnione kolejnym użytkownikom, WhatsApp będzie mógł ich o tym automatycznie powiadomić.

Kanały w WhatsAppie to wprowadzona miesiąc temu nowość na wybranych rynkach, która pozwala wykorzystywać komunikator jako narzędzie do śledzenia aktualności od znajomych i organizacji z poszanowaniem prywatności wszystkich członków danej grupy. W praktyce może to być narzędzie przydatne na przykład w rękach klubów, grupy znajomych czy wspólnoty mieszkaniowej danego osiedla.

WABetaInfo podkreśla, że nowe powiadomienia dotyczące kanałów pojawiają się sukcesywnie w urządzeniach kolejnych testerów WhatsAppa beta, ale na tę chwilę nie są jeszcze widoczne dla każdego. Użytkownicy chcący sprawdzić, jak mechanizm będzie działać w praktyce, muszą więc uzbroić się w cierpliwość i zaczekać na aktywowanie nowej opcji w ich przypadku - najpewniej po stronie serwera, ale już po zaktualizowaniu WhatsAppa do najnowszego wydania beta ze sklepu Google Play.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)