Nowość w WhatsAppie. Zuckerberg ogłasza udostępnianie ekranu

Mark Zuckerberg zapowiedział zmiany na WhatsAppie
Mark Zuckerberg zapowiedział zmiany na WhatsAppie
Źródło zdjęć: © Meta, Pexels

09.08.2023 08:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

WhatsApp doczekał się nowej funkcji, którą ogłosił sam Mark Zuckerberg. Chodzi o funkcję udostępniania ekranu, która może znacząco usprawnić korzystanie z aplikacji, szczególnie w przypadku przedsiębiorców.

WhatsApp wdraża nową funkcję, która znacząco zwiększa funkcjonalność aplikację. Użytkownicy komunikatorów internetowych już dawno przestali od nich oczekiwać wyłącznie możliwości przesyłania wiadomości i wykonywania połączeń. Najnowszą funkcją WhatsAppa jest udostępnianie ekranu, czyli funkcja stworzona z myślą o zastosowaniach biznesowych.

WhatsApp bierze przykład z takich aplikacji jak Microsoft Meet, Google Meet, Zoom czy FaceTime i umożliwia użytkownikom udostępnianie ekranu. Ułatwi to na przykład prezentację dokumentów podczas wideokonferencji, ale funkcja nie jest zarezerwowana do zastosowań biznesowych. Przy jej wykorzystaniu możliwe jest udostępnienie dowolnych informacji nawet w mniejszych grupach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak podaje serwis techcrunch.com, funkcja dzielenia ekranu była udostępniona betatesterom w maju 2023 r. Aby ją uruchomić, wystarczyło kliknąć odpowiednią ikonę w trakcie połączenia wideo. Działanie funkcji jest zbliżone do tego, które znamy z platform takich jak Zoom czy Google Meet.

WhatsApp w odpowiedzi na pytanie serwisu TechCrunch powiedział, że nowa funkcja jest wydawana w fazach w wersjach aplikacji na systemy Android, iOS i Windows. Oznacza to, że nie wszyscy mają już do niej dostęp, ale niebawem powinni go otrzymać.

Oprócz udostępniania ekranu WhatsApp wprowadza wsparcie dla prowadzenia rozmów wideo w trybie horyzontalnym, co ma poprawić wrażenia z korzystania z nich w porównaniu do trybu portretowego. Ma to też związek z ułatwionym udostępnianiem ekranu - dokumenty mogą być lepiej widoczne w takim układzie ekranu.

Po postem Marka Zuckerberga dotyczącym możliwości dzielenia ekranu podczas rozmów wideo w WhatsAppie widać wiele pochlebnych komentarzy odnośnie wdrożenia funkcji. Jaka jest wasza opinia na jej temat?

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)