Nowy wygląd Map Google. Dostrzegą tylko spostrzegawczy

Nowy wygląd Map Google. Dostrzegą tylko spostrzegawczy

Mapy Google
Mapy Google
Źródło zdjęć: © dobreprogramy.pl | Norbert Garbarek
Norbert Garbarek
11.03.2024 13:18

Mapy Google w Android Auto zmieniają się – tym razem jednak nie jest to zmiana, która wywraca całe wzornictwo do góry nogami. Gigant postanowił bowiem zmienić w swojej nawigacji tylko jeden element. Czas dojazdu do celu.

Mapy Google to jedna z najpopularniejszych nawigacji. Producent dodaje do niej kolejne funkcje, zwiększając użyteczność nie tylko podczas podróży samochodem (np. ostrzeganie przed fotoradarami), ale też w trakcie pieszych wędrówek – w tym miejscu można wymienić choćby wyświetlanie pogody na oglądanym obszarze w aplikacji.

Tym razem wspomniany nowy wygląd Map Google dotyczy aplikacji na Android Auto (w wersji 11.5, która w ostatnich dniach trafiła do pobrania, a lista wprowadzanych przez nią nowości była tajemnicą) – podaje portal 9to5Google. Zmiany zaobserwowano w wersji nawigacji oznaczonej numerem 11.119.0100. Co wprowadził tym razem gigant? Otóż zmiana jest kosmetyczna i dla mniej spostrzegawczych – może być nawet niezauważalna.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Mapy Google zmieniają wygląd. Ale tylko nieznacznie

"Google zaczęło wyświetlać pogrubioną liczbę obok cieńszych wskaźników minut i godzin" – czytamy. Dla osób poruszającymi się samochodami, którzy korzystają z nawigacji Mapy Google na Android Auto, ta zmiana oznacza tylko tyle, że na ekranie samochodu przybliżony czas dotarcia do celu będzie nieco lepiej widoczny.

Nowy (na górze) i stary (na dole) wygląd pozostałego czasu dojazdu w Mapach Google (Android Auto)
Nowy (na górze) i stary (na dole) wygląd pozostałego czasu dojazdu w Mapach Google (Android Auto)© 9to5Google.com

Na zmianę, której obecność w najnowszej wersji Android Auto i nawigacji zauważył portal 9to5Google, warto zwrócić uwagę choćby dlatego, że Google tym sposobem standaryzuje sposób wyświetlania informacji w swoich narzędziach. Dzięki temu ekran nawigacji będzie taki sam (lub bardzo zbliżony) bez względu na rodzaj oprogramowania, z którego korzysta użytkownik. Z tego też powodu w 2023 r. użytkownicy Androida doczekali wspomnianej wcześniej funkcji wyświetlania pogody na mapie, która od czterech lat funkcjonowała w wersji Map Google na iOS.

Zmiana dotycząca pogrubienia czcionki pozostałego czasu dojazdu do celu (samych liczb) jest więc zmianą – choć wprawdzie bardzo subtelną – która sprawia, że "Android Auto dopasowuje się do Map Google w innych miejscach" – czytamy.

Norbert Garbarek, dziennikarz Wirtualnej Polski

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)