Prywatność także na iPhone'ach i iPadach: Opera VPN już dostępna

Prywatność także na iPhone'ach i iPadach: Opera VPN już dostępna

Prywatność także na iPhone'ach i iPadach: Opera VPN już dostępna
09.05.2016 14:56, aktualizacja: 09.05.2016 15:10

Ostatnio Opera opublikowała najnowszą stabilną wersję przeglądarki, do której trafiła już funkcja blokowania reklam. Wciąż jednak inna ciekawa nowość, czyli wbudowany VPN, jest dostępny tylko w kanale deweloperskim. Twórcy popularnej przeglądarki jednak nie próżnują – nowa aplikacja umożliwiająca przeglądanie Sieci w tunelu wirtualnej sieci prywatnej trafiła właśnie do App Store.

350176740297107393

Przejęcie firmy SurfEasy ma zatem kolejne, po VPN-ie wbudowanym w deweloperską wersję pulpitowej wersji przeglądarki, konsekwencje. Po uruchomieniu Opera VPN użytkownik ujrzy sympatycznego wikinga, który ma oznaczać ochronę prywatność, mimo że być może bardziej adekwatny byłby na przykład Guan Yu ;-)

Następnie użytkownik ma możliwość uruchomienia VPN-a, określenia jednej z 6 lokalizacji, a także zablokowania reklam i śledzenia, zarówno w przeglądarce mobilnej Safari, jak i Google Chrome. Nie zabrakło także karty, na której zapoznać się można ze statystykami dotyczącymi wykorzystania aplikacji Opera VPN.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Po skonfigurowaniu działa ona w tle i automatycznie tuneluje ruch sieciowy, może być z powodzeniem wykorzystywana np. do ukrywania prawdziwego położenia użytkownika, omijania ograniczeń terytorialnych. Program jest całkowicie darmowy i można go już znaleźć w naszej bazie programów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)